Wpis z mikrobloga

@a2b2c2: jakieś źródło, oprócz rysunku z połową napisów po polsku, połową po angielsku? W sensie, wcale bym się nie zdziwił gdyby to była prawda, dziś policzyłem to średnio 2 na 3 osoby nie miały maseczki / miały źle założoną, niemniej przydałoby się źródło.
No dobra ale jak wygląda sytuacja rok do roku? No 2018 i 2019? Jak wygląda piramida demograficzna? Jak sytuacja ze służbą zdrowia? Jak traktują pacjentów niecovidowych?

To jest piękny przykład cherry-pickingu.
@a2b2c2: kurde nie mam czasu żeby uczyć się obsługi systemu magazynowania danych eurostat, ale miesięczny mają podany dość przejrzyście i się w miarę zgadza.

No cóż, mamy najwięcej infekcji to i mamy najbardziej zapchane szpitale. Nikt nam przecież nie będzie kazał w kagańcu chodzić, w ogóle dajcie spokój z tym wirusem, kto to słyszał, kto to słyszał...

Myślę, że spokojnie 80% winy za sytuację można zrzucić na nasze polskie charaktery.
@erni13: jakim wirusem czlowieku, beznadziejne zarzadzaniue, robienie na sile oddzialow covidowych a w przerwie miedzy tzw falami i tak zamkniecie na leczenie placowek to masz smierci spowodowane zaniedbaniami nawet nei kleknieciem sluzby zdrowia bo w lato sie gowno dzialo a i tak gdzies sie dostac graniczylo z cudem to masz teraz smeirtelnosc