Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś jakąś fotopułapke? Lepiej z PL ale Chiny też rozważę. Ogólnie ma służyć do monitoringu budowy. Ważne GSM, wysyłka MMS po wykryciu ruchu. Zależy mi na jakości foto wideo, ale też nie za miliony. Najbardziej popularne to HC300 ale może jest coś lepszego? Nie wiem czy ważniejsza.rozdzieloczosc czy szerokość obiektywu?

#budowadomu #aliexpress #allegro #myslistwo #monitoring #budownictwo
  • 7
czy ważniejsza.rozdzieloczosc czy szerokość obiektywu?


@slik: załóżmy, że kamera jest fullHD, czyli 1920*1080 pikseli. Szeroki obiektyw obejmuje z odległości 5 metrów kadr szeroki na 20 metrów. Widzisz zatem bardzo dużo, super? To teraz policz z proporcji ile pikseli zajmuje głowa złodzieja:
20 metrów = 1920 pikseli.
0,2m = x pikseli

wychodzi około 19 pikseli. rozpoznasz w takiej rozdzielczości czyja to twarz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bb89: napewno nie, bedzie kompresja. Ale.na karcie zapisze się film HD, nie wiem jak z mailem.
Doradzi ktoś coś? Jest jeszcze coś.tskiego.jak HC-700G. Ktoś coś doradzi?
@trudny: a jak jakość foto wideo? Nr rejestracyjny w nocy rozpozna? Ile czasu na baterii? Jaka cena?

Jeszcze nad.hc700 się zastawiamy, coś o nie wiesz?
@slik: zależy z jakiej odlglości. na pewno nr rejstracyjny rozpozna, jest tam IR więc ładnie powinno odbijac. ja używałem do lasu wiec spoko, poszukaj na youtube na pewno są jakies testy. bateria latem okolo 3tyg.. nie wiem jak teraz