Wpis z mikrobloga

Brak mi słów, by opisać to co się stało.

Żeby zostać dyspozytorem medycznym należy skończyć 3-letnie studia i mieć 5 lat stażu w zespole ratownictwa medycznego, SORze lub intensywnej terapii.
Żeby być dobrym dyspozytorem trzeba pracować na stanowisku kilka ładnych lat.
Tymczasem wojewoda mazowiecki chce do pracy w dyspozytorni medycznej ściągnąć... żołnierzy.
#!$%@? mireczki lepiej, by Wam się nic nie działo bo teraz będzie naprawdę #!$%@?.

#999 #ratownikmedyczny #koronawirus #warszawa #wejsciesilowe
Korba112 - Brak mi słów, by opisać to co się stało. 

Żeby zostać dyspozytorem medycz...

źródło: comment_1608500904ap8KU67chMbyO5KpB7Hq70.jpg

Pobierz
  • 42
@Korba112 - pogotowie ratunkowe słucham? (...) Korba, co mam robić?

- pogotowie ratunkowe, słucham? (..) Korba, bo tam ktoś płacze! Co robić?

- pogotowie ratunkowe, słucham? Nie, nie pizzeria! (...)
@Frank_Underwood: nie wiem dlaczego tak generalizujesz? sprawdź sobie postać prof. Machały np. poprzez serial na YT 'er coming'. kiedyś lekarz wojskowy anastezjolog w stopniu ppłk, ciągle na misjach, teraz wykłada na łódzkim UMEDzie i jest konsultantem na uczelni odnośnie wojskowej służby zdrowia. masz lekarzy którzy pracują w szpitalach polowych, WIMie, WIMLu, latają na misje, masz też lekarzy, którzy robią w jednostkach liniowych/aero/rozpo/spec, a z drugiej strony masz lekarzy, którzy sobie idą
@Korba112: licząc tych których poznałem to wystarczające, na wniosek do komendanta jednostki można pracować w cywilnych placówkach służby zdrowia, co znaczna większość osób robi (o ile nie prowadzi działalności jedynie dydaktyczne i nie trafi się duża grupą na CLS, albo nie pojedzie się jako zabezpieczenie na poligon / ćwiczenia)
@Korba112: no ja akurat studiuje i podlegam pod centrum kształcenia medycznego i jeśli chodzi o sprawy dydaktyczne to mamy super kompetentnych instruktorów, zarówno jeśli chodzi o ratownictwo, ale też np pielęgniarstwo anastezjologiczne
@ScapularNotch: Wiesz ze komisje lekarskie wojskowe powołuje powiat, jest to zadanie starosty. I lekarz wojskowy nawet nie ma obowiązku w niej orzekać? I za te pieniądze które oferuje komisja mało kto się garnie. W zeszłym roku u mnie w powiecie orzekał ginekolog, z wojskiem nie związany. Wojskowi nie mieli poczucia misji.
@CichooByc bo ludzie powiedzieli że się nie sprzedają jak ...... I nie pójdą pracować do dyspozytorni ale pod butem wojewody. Tak od 1 stycznia to służby wojewody przejmują dyspozytornie medyczne bo lepiej się znają