Wpis z mikrobloga

Brak mi słów, by opisać to co się stało.

Żeby zostać dyspozytorem medycznym należy skończyć 3-letnie studia i mieć 5 lat stażu w zespole ratownictwa medycznego, SORze lub intensywnej terapii.
Żeby być dobrym dyspozytorem trzeba pracować na stanowisku kilka ładnych lat.
Tymczasem wojewoda mazowiecki chce do pracy w dyspozytorni medycznej ściągnąć... żołnierzy.
#!$%@? mireczki lepiej, by Wam się nic nie działo bo teraz będzie naprawdę #!$%@?.

#999 #ratownikmedyczny #koronawirus #warszawa #wejsciesilowe
Korba112 - Brak mi słów, by opisać to co się stało. 

Żeby zostać dyspozytorem medycz...

źródło: comment_1608500904ap8KU67chMbyO5KpB7Hq70.jpg

Pobierz
  • 42
dyspozytorem medycznym


@Korba112:

poszukuje osób na stanowisko: Dyspozytor medyczny


Oczekiwania:

pełna zdolność do czynności prawnych;
wykształcenie wymagane dla lekarza systemu, pielęgniarki systemu lub ratownika medycznego;
przez okres co najmniej 5 lat zatrudnienie przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych w pogotowiu ratunkowym, szpitalnym oddziale ratunkowym, oddziale anestezjologii i intensywnej terapii lub w izbie przyjęć szpitala;
umiejętność podejmowania decyzji i brania za nie odpowiedzialności;
umiejętność pracy w zespole, komunikatywność;
dobra dykcja, umiejętność swobody wypowiedzi;
pełna
@uzytkownik2560: Lekarz wojskowy to jest tylko z nazwy bo ukończył wojskowa uczelnie i daje wbijać sobie odznakę na defiladzie. Finalnie wyglada to tak ze biorą kasę na prace w ,,szpitalu wojskowym” który udziela świadczeń każdemu, szpitalu zwykłym, przychodni rodzinnej oraz prywatnej praktyce. Z wojskiem maja wspólna tylko nazwę bo nawet do badania żołnierzy przed opiniowaniem z wf idzie lekarz który ma podpisana umowę na takie rzeczy. W promieniu 15 km mam
@Frank_Underwood: co Ty gadasz człowieku XD
@Korba112: w tamtym roku podchorążowie kierunku lekarskiego udzielali wsparcia m.in. w dyspozytorniach ZRM i ich głównym zadaniem było odciążenie wyszkolonego personelu przez robienie papierków, robienie grafików i uzgadnianie z ratownikami ich dyspozycyjności
Są wojskowi lekarze, no chyba ze ci ktorych znam oszukuja;)


@aune8: są, tylko mało (dużo wakatów)

większość jak wyżej wskazano pracuje i tak w systemie udzielając świadczeń cywilom w ramach NFZ