Wpis z mikrobloga

@zapomnialemhaslo: a czemu od razu zakladasz ze "wasza"? :) Jest troche wiecej "obozow" niz dwa, chociaz to sie pisuarom udalo, podzielic narod na dwie czesci, to ze krytykuje "lewakow" nie znaczy ze zaraz musze byc "turboprawakiem" z gwozdziem w mozgu :)
Haidt doszedł do wniosku, że nasze sądy moralne mogą dotyczyć sześciu różnych obszarów, które nazywa "fundamentami moralnymi". Liberałowie opierają swoją moralność tylko na trzech obszarach, a konserwatyści na wszystkich sześciu.


@milymirek: to by sugerowalo, ze moralnosc konserwatywna jest trudniejsza do zrozumienia, a twoj cytat odnosi sie juz do innego aspektu, szczescia, a nie problemu zrozumienia moralnosci drugiej strony

ale spoko jezeli profesor ocenil ze konserwatyzm ma wiecej spojnosci to moj blad
@zapomnialemhaslo: No tak, to o szczęściu wrzuciłem jako dodatkową ciekawostkę.

Moralność konserwatywna jest bardziej kompleksowa i głównie z tego wynika problem lewicy, która widzi świat węziej i nie dostrzega połowy spraw - tak wynika z artykułu (daję screena).
Ale nie jest trudniejsza, jeśli jest bardziej spójna (jak piszą w artykule) , to znaczy że jest raczej łatwiejsza?
milymirek - @zapomnialemhaslo: No tak, to o szczęściu wrzuciłem jako dodatkową ciekaw...

źródło: comment_1608513922f7Lv49d5yu9BK1QNB3Lr7z.jpg

Pobierz
placzesz, ze cie przypisalem do konserw a sam mnie z dupy nazywasz lewakiem i jeszcze jakies wyolbrzymianie ze cie zapisuje do turbokonserw


@zapomnialemhaslo: nie wiem jak ciebie, ale mnie do placzu nie doprowadzaja randomowe mirki z wykopa, po drugie, przeciez pierwszy zastosowales sztywny podzial prawak-lewak tym "wasza" przy okazji wyciagajac z tylka szklana kule i przypisujac mnie do przeciwnej grupy (gdybys nie zauwazyl ja pisalem tylko o jednej konkretnej grupie) wiec
nie wiem jak ciebie, ale mnie do placzu nie doprowadzaja randomowe mirki z wykopa


@Dante27: aha dlatego nadal boldupisz o konserwe

przeciez pierwszy zastosowales sztywny podzial prawak-lewak


moze dlatego, ze taki podzial byl przedstawiony w artykule, czytales go panie niekonserwo?

masz artykul lewica vs prawica, i dajesz komentarz parafrazujac "hehe glupie lewaki" to jak cie mialem zaklasyfikowac, co?

wiec skoro "wasza" to ty musisz byc "nasza", to jak cie mialem niby
aha dlatego nadal boldupisz o konserwe


@zapomnialemhaslo: normalna rozmowe nazywasz albo placzem, albo boldupieniem? Musisz byc chyba jakims wybitnym piwniczakiem skoro wywoluje to u ciebie takie skojarzenia

moze dlatego, ze taki podzial byl przedstawiony w artykule, czytales go panie niekonserwo?


@zapomnialemhaslo: jakie to ma znaczenie skoro odnioslem sie do konkretnego zdania a nie calosci, gdyby byl o lewicy i nazistach to bys mnie zaklasyfikowal albo jako lewaka, albo jako naziste,