Wpis z mikrobloga

  • 112
#finanse powiedzmy, ze mam 700k gotówki i chciałbym wpłacić na konto, bez podawania źródła dochodu. Jest taka możliwość? Czy skarbowka zapyta za kilka msc/lat skąd je miałem?
  • 270
  • Odpowiedz
@volver021 bank zgłasza operację pieniężne od 10k, jak wpłacisz 9.900 co tydzień to nie, ale osobiście odradzam. Proponuję zakupić fizyczne złoto jako lokatę do przechowywania większych sum zdała od US. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Mirkowy_Annon znalazłem informację że od 15k euro, a niektóre banki od 10k euro, czyli śmiało 40k. Tylko jeśli tranzakcji będzie więcej i będą się wydawały powiązane to też zgłoszą. Kasę trzeba wyprac, budowa domu z płatnościami gotówką lub inną inwestycja.
  • Odpowiedz
@Dacir no i równie stąd ten próg zglaszalnosci do US. Mnie uczula księgowa zasady "przelew max 9.999", stosuje się do niej i nie mam problemów z US. ( ͡º ͜ʖ͡º) jak oo sobie życzy, może się też zastosować, lub szukać lepszych rozwiązań ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@volver021: Możesz powiedzieć rodzicom żeby Ci dali jako darowiznę. Może niekoniecznie cała kwotę ale 200k powinno przejść. Druga opcja, tankowanie i zakupy możesz płacić gotówką przez kolejne 15 lat ;)
  • Odpowiedz