Wpis z mikrobloga

Koszty ogrzewanie należą do największych obciążeń domowego budżetu. Dlatego wielu z was ma spory dylemat jaki rodzaj ogrzewania wybrać, lub na jakie źródło ciepła wymienić swój stary kocioł.

https://www.youtube.com/watch?v=uYHND-LqxMI

http://gadzet.telchina.pl/porownanie-kosztow-ogrzewania/

Dziś podzielę się moimi doświadczeniami. Rok temu wymieniłem Automatyczny kocioł miałowy na powietrzną pompę ciepła, więc powiem jaka jest różnica w kosztach ogrzewania domu.

Podzielę się też doświadczeniami moich znajomych którzy korzystali z innych źródeł ciepła.
Odpowiemy sobie na pytanie jak i czym najtaniej ogrzewać dom nowo budowany, oraz jakie ogrzewanie się sprawdzi w starszych domach ze słabszą termoizolacją.
Pompa ciepłą, dla kogo najlepsza
Przejście z kotła na miał węglowy na pompę ciepła.
Koszty eksploatacji

Czeka cię wymiana kotła? Musisz to wiedzieć.

#oze #fotowoltaika #telchina #budujzwykopem #technologia #remontujzwykopem
telchina - Koszty ogrzewanie należą do największych obciążeń domowego budżetu. Dlateg...

źródło: comment_160857156560vIFrXwtrVF1wVNktXvf6.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@telchina: #!$%@? na tym filmie że aż głowa boli.
Holandia ma plan do 2050 zlikwidować kotły gazowe. Przecież to jeszcze 30 lat. A powtarzam że są to PLANY. W Polsce może za 10 lat uda nami się wyjść z węgla w gospodarstwach domowych. A gdzie rezygnacja z gazu.
Szkoda że nikt nie bierze pod uwagę nowych technologi. Może się okazać że pompa ciepła za 15lat będzie jak dzisiaj kocioł węglowy typu
  • Odpowiedz
@Silikon: poczytaj kilka tematów jak to w Europie wygląda z gazem obecnie. https://www.google.com/search?q=zakaz+ogrzewania+gazem A ponadto proponuje przeczytać dokument o nazwie "Zielony ład"

Niedaleko mnie jest wiele pomp ciepła działających już 12 lat, wszystkie pracują nadal. pompy ciepłą (np Panasonic, Daikin i inne) mają deklarowane 80000 godzin pracy. Oczywiście każde urządzenie może ulec awarii, mój kocioł z podajnikiem tłokowym remontowałem w 3 roku używania. Jak kogoś stać płacić rachunki za paliwo, to
  • Odpowiedz
@telchina: to jeszcze się pochwal ile zapłaciłeś za pompę ciepła i panele z montażem.
Co zrobisz w momencie gdy moce płynące z paneli osiągną stan krytyczny i napięcie w sieci urośnie do wartości granicznych i twój falownik zacznie odłączać się od sieci. Czytałem już na wykopie że są takie przypadki i to w naszym kraju.
Co z mocą bierną pojemnościową? Nikt tych dwóch przypadków nie bierze pod uwagę i nie wlicza
  • Odpowiedz
@Silikon: zanim w Polsce będzie zakaz grzania gazem to najpierw będzie opłata za moc bierną, potem kwartalne rozliczanie prosumentów, potem opusty 30%, potem zakaz paliw stałych ( ͡° ͜ʖ ͡°) i dopiero ograniczenie gazu.

Na logikę jeśli Zachód i przemysł u nas będzie odchodził od gazu to jego cena spadnie. Oczywiście gaz to temat polityczny a nie czysto ekonomiczny więc z tym może być różnie.

A OZE
  • Odpowiedz
@hitherto: > zanim w Polsce będzie zakaz grzania gazem to najpierw będzie opłata za moc bierną, potem kwartalne rozliczanie prosumentów, potem opusty 30%, potem zakaz paliw stałych ( ͡° ͜ʖ ͡°) i dopiero ograniczenie gazu.

zgodzę się z tym.

Gaz akurat teraz mamy tani, zobacz wieloletni wykres. elektrownie atomowe są obecnie drogie, duzo droższy prąd od tego z OZE, są za to stabilne. W Europie zachodniej i
  • Odpowiedz