Wpis z mikrobloga

Koszty ogrzewanie należą do największych obciążeń domowego budżetu. Dlatego wielu z was ma spory dylemat jaki rodzaj ogrzewania wybrać, lub na jakie źródło ciepła wymienić swój stary kocioł.

https://www.youtube.com/watch?v=uYHND-LqxMI

http://gadzet.telchina.pl/porownanie-kosztow-ogrzewania/

Dziś podzielę się moimi doświadczeniami. Rok temu wymieniłem Automatyczny kocioł miałowy na powietrzną pompę ciepła, więc powiem jaka jest różnica w kosztach ogrzewania domu.

Podzielę się też doświadczeniami moich znajomych którzy korzystali z innych źródeł ciepła.
Odpowiemy sobie na pytanie jak i czym najtaniej ogrzewać dom nowo budowany, oraz jakie ogrzewanie się sprawdzi w starszych domach ze słabszą termoizolacją.
Pompa ciepłą, dla kogo najlepsza
Przejście z kotła na miał węglowy na pompę ciepła.
Koszty eksploatacji

Czeka cię wymiana kotła? Musisz to wiedzieć.

#oze #fotowoltaika #telchina #budujzwykopem #technologia #remontujzwykopem
telchina - Koszty ogrzewanie należą do największych obciążeń domowego budżetu. Dlateg...

źródło: comment_160857156560vIFrXwtrVF1wVNktXvf6.jpg

Pobierz
  • 29
@Szalony_Pan_Nalesn dwóch moich znajomych zamontowało pompy ciepła do domów.zat 80 tych, słabo ocieplonych z kaloryferami. I są zadowoleni. Fotowoltaika dostarcza im prądu, a nawet jak by jej. Je mieli, to są taryfy wielostrefowe z tańszym.lradem.w.nocy
@adekk1:

Z cenami gazu różnie bywa. Raz jest tani, później drożeje. Obecnie jest w fazie cen niskich. Większość obecnie inwestujących w ogrzewanie gazowe nie ma świadomości że paliwo to w przyszłości zostanie zakazane do użytku przez osoby prywatne. Komunikaty płynące z mediów o rozbudowie gazoportu i budowie gazociągu Baltic Pipe tylko utwierdzają ich w słuszności decyzji. Niestety gaz z tych inwestycji ma zaspokajać polskie elektrownie i przemysł chemiczny do roku 2050.
@Szalony_Pan_Nalesnik: porównywałem ogrzewanie energią elektryczną.
Tu mamy kilka wersji do wyboru, poza pompami ciepła z COP 4 część inwestorów decyduje się na grzanie matami/foliami grzewczymi, promiennikami podczerwieni, kotłami indukcyjnymi czy zwykłą grzałką wbudowaną w bufor ciepła. Inwestycja jest stosunkowo niewielka , zwłaszcza jak się zdecydujemy na folie, maty grzewcze i promienniki podczerwieni. Jednak w tym przypadku skazani jesteśmy na grzanie prądem w przyszłości. Decydujący się na grzałki i bufor lub piec
@adekk1: Porównanie kosztów ogrzewanie pompą ciepłą w stosunku do kotła miałowego z podajnikiem jakiego używałem wcześniej.

Do tej pory kocioł miałowy ogrzewał dom i ciepłą wodę użytkową. Przez cały sezon spalałem od 5 do 6 ton taniego niskokalorycznego miału za równowartość około 3000-3600 złotych. Rachunki za prąd wynosiły u mnie około 2200zł . Łączny koszt prądu i ogrzewania wynosił ponad 5200zł.
Po zamontowaniu Fotowoltaiki płacę co drugi miesiąc 32.44zł czyli rocznie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gramacz: dzięki, czytając trochę o pompach ciepła w starych domach trochę mi się wydawało że to się średnio opłaca.
@ksiak: z tego co się orientuję to u mnie podłogówki raczej już nie zrobię

Zastanawia mnie jeszcze pelet bo składować miałbym go gdzie a od biedy zajrzeć do kotła 4 razy w tygodniu to nie jest duży problem
@Szalony_Pan_Nalesnik to jest największy ból niestety. Ale zawsze możesz zmienić kaloryfery. Jak masz podwójne to daj potrójne, zobacz czy możesz wydłużyć itd. Nie da Ci to takich zysków jak podłogówka ale jest szansa zejść z temperatury, trzeba to tylko policzyć.