Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace Mireczki jako, że dzisiaj przyszła do mnie nowa (używana ale u mnie nowa xD) karta graficzna RX 580 żeby ją w ogóle wsadzić musiałem trochę pokombinować z Dyskami twardymi (3 dyski 500GB, 1TB, SSD 128GB - systemowy) po wszystkim komp się włączył pojawił się znaczek windowsa po czym się zrestartował i już nie odpalił windowsa więcej. Mam 4 gniazda SATA (SATA20; SATA21 itd.) okazało się, że dysk SSD (systemowy był przypięty do SATA20 więc zmieniłem kabel nic, odłączyłem resztę dysków i DVD ROM - nic, potem zmieniłem gniazdo dysku SSD na SATA21 i poszło, system się uruchomił wszystko ok. Zamknięcie kompa podłączenie wszystkiego od nowa i znowu restart. Okazuje się, że dzieje się tak gdy cokolwiek jest podłączone do gniazda SATA2_0 nie ważne co, teraz był to DVD ROM i restart. Spotkaliście się kiedyś z takim problemem ? Dodam, że wczoraj wszystko śmigało elegancko na wszystkich gniazdach chociaż już nie pamiętam czy podpiąłem dzisiaj wszystkie dyski i DVD do tych samych gniazd SATA na mobo co wczoraj, może tutaj jest problem?
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HaSSaN: jaka płyta? Może masz dwa różne kontrolery dysków SATA na płycie i któryś strzela fochy? Chociaż przy czterech portach to mało prawdopodobne, upewnij się że to nie taśma i może spróbuj przeczyścić alkoholem to gniazdo. Koniec końców macaj kondensatory, może po prostu gdzieś już brakuje prądu bo któryś się wybrzuszył i nie trzyma parametrów, a nowa karta pobiera więcej z PCI-Express.
via Android
  • 1
@Odczuwam_Dysonans @Yutsu Sorry,że tak późno ale zrobiłem kilka rzeczy przeinstalowałem windowsa bo podczas odpalania nagle odłączyło dysk bootowalny z win i nie dało się go uratować (uszkodzone pliki startowe systemu), zainstalowałem na nowym win najnowsze stery do MB Asrock 61M-S, no i dvd i dysk startowy podłączyłem na jednym kablu zasilania a dwa pozostałem hdd na drugim, wcześniej wszystkie 4 podzespoły były na jednym kablu i może już brakowała zasilania z tego
@HaSSaN: grunt że działa, może tak być, możesz sobie podejrzeć jak wyglądają napięcia np w OCCT na wykresie, pod obciążeniem napięcie takiej linii 12V np przy odpaleniu gry może spaść, ale chodzi o to żeby na wykresach nie było nagłych skoków, żeby kreślone linie były proste. Jak któreś napięcie będzie ewidentnie skakać to zasilacz do wymiany czym prędzej ;)
@Odczuwam_Dysonans: Sprawdzałem napięcia miernikiem na zasilaniu dysków i romu bo zasilacz jakby nie patrzeć ma już 12 lat ale są eleganckie praktycznie nie ma różnicy czy pod obciążeniem czy bez, 12,1V - 5,16V - 3,35V więc wszystko raczej elegancko
@Odczuwam_Dysonans: Tagan 500W na tamte czasy top, stabilność tak jak pisałem czy pod obciążeniem czy bez praktycznie bez różnicy napięć, testowałem pod furmarkiem obciążając na maxa kartę i kopiując pliki z jednego dysku na drugi więc chyba ok.