Wpis z mikrobloga

#niemcy #emigracja #koronawirus #pytanie

Drogie Mirki, zwłaszcza te mieszkające i pracujące w Niemczech.

Czy ktoś ma pojęcie jak wygląda obecnie sytuacja na granicy? Czy kontrolują, kto kontroluje i w jakim celu? Chodzi mi jak teraz wygląda z przepustowością samochodów przez granicę.

Kolejna sprawa, to "rejestrowanie wjazdu" - będę się przemieszczał jutro własnym samochodem z Branderburgii do Polski na święta. W Branderburgii jest rozporządzenie umożliwiające "mały ruch przygraniczny" co oznacza że można pojechać do Polski by odwiedzić rodzinę i wrócić do Niemiec bez odbycia kwarantanny jeśli pobyt w pl trwa do 72h. Niby coś mi się obiło o uszy, że za pobyt dłuższy niż 72h i nie odbycie kwarantanny jest wysoka kara ale... czy oni w jakiś sposób to są w stanie kontrolować? Jedyne co mi wiadomo, to że do 24h przed planowanym przyjazdem do de trzeba to zgłosić na ich stornie (podając tylko dzień, nawet nie godzinę planowanego przekroczenia granicy) więc czy są oni w stanie w jakiś sposób sprawdzić na jak długo byłem w pl? Na prawdę, nie chodzi mi teraz o kombinowanie że "nie chce kwarantanny" ale po prostu nie jestem w stanie przewidzieć co się będzie działo i czy nie będę miał obsuwy z powrotem nawet do jednego dnia, a w mojej obecnej sytuacji w pracy nie mogę za bardzo sobie pozwolić na 10 dni izolacji... sporo osób mówi mi nawet "weź Fenol #!$%@? to i po prostu nie rejestruj wyjazdu" ale po pierwsze chce być uczciwy a po drugie nie chce mieć przypału wartego kilkadziesiąt tysięcy euro...
  • 10
@Fenol: Tez zastanawiam się jak to kontrolują. Osobiście nie znam żadnej takiej historii, ale na pewno ryzyko jest już na granicy. Wiadomo nie każdego sprawdzają, ale patrząc na kary nie chciałbym być tą pierwszą ;)