Wpis z mikrobloga

Dostałem ekspress taki jak na zdjęciu. Cieszyłem się bo lubię pić "gołą" kawę bez niczego a espresso to nawet lepiej.

No tylko że jak wziąłem moja Lavazze Qualita Oro, zmieliłem na moim nowym młynku ostrzowym DeLonghi (też prezent) i przygotowałem ten napar bogów to mi ryj w chińskie "S" wykrzywilo, tego gówna się pić nie da, kwaśne jakby mi ktoś cytryny do tego dodał xD

Jaka kawę polecacie więc? Wiem, że młynek ssie po całości i sam ekspres też dupy nie urywa ale chyba w tym momencie gówniana kawa jest najsłabszym punktem imprezy...

#kawa #ekspresdokawy #kawatime
szejk_wojak - Dostałem ekspress taki jak na zdjęciu. Cieszyłem się bo lubię pić "gołą...

źródło: comment_1609239911u06R4o7olXvwBelvj1KPKX.jpg

Pobierz
  • 9
@szejk_wojak: opcje są dwie: albo pójść do najbliższej kawiarni i poprosić o zmielenie pod ekspres ciśnieniowy albo zamawiać z palarni które oferują od razu mielenie kawy pod konkretne zastosowanie
@szejk_wojak: ta lavazza nie jest jakaś szałowa więc nie spodziewaj się olśniewającego espresso, jak wyszedł kwas to znaczy że trzeba drobniej zmielić ale niestety z tym młynkiem ostrzowym to szału nie spodziewaj się ziom
@szejk_wojak: idź do kawiarni po kawę świeżo paloną (kilka dni wcześniej). Możesz spróbować drobniej zmielić kawę na tym co masz i daj ekspresowi się rozgrzać, wlewasz do niego ciepłą wodę? Kwaśna kawa to albo za grube mielenie albo za niska temperatura - albo jedno i drugie. Potem do wymiany młynek.
Sugerujesz wlewanie gorącej wody?


@szejk_wojak: czytałeś instrukcję? W moim było trzeba wlewać ciepłą, ale specjalistą od ekspresów nie jestem. Może być różnie w zależności od marki i modelu. Niby w instrukcji piszą "czysta i świeża woda", więc może daj mu chwilę więcej na rozgrzanie, razem z kolbą.
@szejk_wojak: 1. zmielenie kawy - trzeba poeksperymentować z różną grubością. 2. sitko - zakup na alli i wychodzi super kawa https://www.youtube.com/watch?v=3n65VN3yJSw. Mam ten ekspres i ten młynek z filmu. 3. Lavazza to nie jest najlepsza kawa pod espresso - proponuję w tej / albo niższej cenie kawę świeżo wypalaną z lokalnej palarni. tutaj polecam https://www.czarnakawka.com/pl/p/Caffe-Napoli-1kg-Promocja-/145 jeśli masz allegro smart wysyłka gratis. Do każdej zakupionej kawy dostajesz próbkę 70g innej. Kaw mają
@szarlej_5: o ziomek, dzięki. Ten sklep jest w moim mieście więc sobie podejdę osobiście.

W ogóle jestem dzbanem do kwadratu bo nie raczyłem przeczytać instrukcji a się okazuje, że ten ekspres ma sporo opcji customizacji :D Ogarnąłem temperaturę (ustawiłem najwyższą) i ilość kawy wg upodobań i jest bez porównania lepiej. Na defaultowych ustawieniach była po prostu kupa.

@antek_akrobata: > czytałeś instrukcję?

( ͡° ʖ̯ ͡°)