Wpis z mikrobloga

@Sakura555: Pogarda dla ludzi, którzy mają odmienne poglądy polityczne, jest zwyczajnie smutna.
Gość nawet doprecyzował, że nie jest za Bosakiem, tylko za Konfederacją. Może być skuszony przez różnorakie sensowne postulaty, które się tam trafiają, w końcu ma 20 lat (jeśli dobrze zrozumiałem konwersację). Przez kolejne lata, jeśli będzie się rozwijał, może jeszcze zmienić zdanie.
Ale Ty już spisujesz człowieka na straty. I nie chodzi o to, że z nim nie wyszłaś.
@Francisco_dAnconia: każdy może i powinien być inny ale tylko w określonych ramach które 'lewactwu' czy tam innym szaleńcom odpowiadają..
to jest właśnie paliwo na działanie polityków, bo wiedzą że ludzie się dzielą i dzielą, jakakolwiek inicjatywa która łączy kilka odmiennych opcji nie może się zdarzyć, bo wtedy jest ich koniec, stąd tresowanie społeczeństwa do takich zachowań..

kiedyś było: nie baw się z białym/czarnym/cyganem/żydem/żółtym/czerwonym itd.
teraz nie baw się z lewakiem/prawakiem/pedałem/transem/neutralnym/cokolwiek
w
@Xreak: @Francisco_dAnconia:

Ludzie nauczcie się w końcu, że partner/partnerka w związku to nie jest instytucja charytatywna. XD I ma prawo mieć wymagania.

Jak wyobrażacie sobie związek osób z kompletnie różnymi poglądami? Związek to nie jest płaszczyzna do dyskusji politycznych. Jeśli masz głęboko zakorzenione jakieś wartości to nie zmienią się one na pstryknięcie palca.

Poza tym popieranie Konfederacji to nie jest "różnica poglądów". Przeciętnego człowieka brzydzą wypowiedzi polityków Konfederacji o chęci
@CzajnikZniszczenia: To, że trzeba wymagać od innych (ale i od siebie), to truizm.
Związek z osobą o odmiennych poglądach politycznych? Nie widzę tutaj problemu, zwłaszcza dla młodych ludzi.
Za to widzę problem w Twoim podejściu. Stawiasz ludzi głosujących na Konfederację w takim świetle, jakby byli z definicji popaprani. Kompletnie bez rozróżnienia, dlaczego zdecydowali się oddać na nich głos, oraz bez świadomości, że większość osób z czasem wyrasta ze skrajnych poglądów.
I
@Francisco_dAnconia:

Jeśli twierdzisz że zabójstwo osób o innych poglądach to nie jest radykalizm to nie mam słów.

Spora część osób słusznie uważa, że takie poglądy powinny podlegać ostracyzmowi.
Pomimo, że normalni ludzie mają jakąś niewielką szansę żeby zagłosować na tę partyjkę, szczególnie jeśli dobrze jej nie znają, to nikomu nie chce się tak naprawdę marnować czasu dla potencjalnego psychopaty. ¯\_(ツ)_/¯
Kto kogo zabił?


@Francisco_dAnconia:
No przecież, nic się nie stało. Oni tylko namawiają do zabójstwa czy kar cielesnych dla osób z którymi się nie zgadzają. To takie normalne

To mówię ja, który jestem nieomylny, więc mogę skazywać ludzi na ostracyzm społeczny na bazie moich osądów.

To mówi społeczeństwo. Zwyrolskim poglądom należy się stanowczo sprzeciwiać.
Konfederacja jest bardziej znienawidzoną partią od PiSu, a nawet nigdy nie rządziła xD