Wpis z mikrobloga

Przez kapitalizm poszczególne jednostki się bogacą, a 99% ludzi żyje w nędzy, przez kapitalizm wzrosła ilość bezdomnych i biednych ludzi, brudne kapituluchy wzbogacają się kosztem szarych ludzi, którzy normalnie i uczciwie próbują zarobić na życie, w komunizmie każdy jest równy i szczęśliwy, nie ma dużych korporacji wysysających pieniądze z ludzi, piękna wizja przyszłości, tylko ludzie są ślepi
#antykapitalizm #bekazprawakow #komunizm #socjalizm #neuropa
SiemaWaliszKonia - Przez kapitalizm poszczególne jednostki się bogacą, a 99% ludzi ży...

źródło: comment_1609573007R1gdhQZnweAiBqM2xesxoD.jpg

Pobierz
  • 174
  • Odpowiedz
kapitalizm jest zły ale komunizm o wiele gorszy, to jest oczywista oczywistość. Przecież są kraje komunistyczne i chciałbyś tam mieszkać? Wątpię. A teksty że to nie jest prawdziwy komunizm są kompletnie bez sensu. Tym tokiem rozumowania można mówić że gdzie indziej to nie jest prawdziwy kapitalizm.


@yadam007: Mówienie że komunizm nie istniał jest bez sensu tylko w rozumach wykopków żyjących memami.
Nie istniał, bo jest nierealny z założenia, wprowadzane są co
  • Odpowiedz
@SiemaWaliszKonia: Kumplu, obecnie żyjemy w najbardziej dostatnich czasach dla ludzkości. Tak niskiego poziomu biedy jaki jest obecnie na świecie nie było jeszcze nigdy, i do tego przyczynił się między innymi kapitalizm. Polecam ci przeczytanie książki "Factfulness" to dowiesz się z niej że jest o wiele lepiej niż ci się wydaej.
  • Odpowiedz
nie ma dużych korporacji wysysających pieniądze z ludzi,


@SiemaWaliszKonia: ale korporacje żerujące na ludziach to już korporacjonizm a nie kapitalizm. Na zdrowym kapitaliźmie gospodarka wyrosła, z których w czasie rozwoju globalizmu wzrosły do potężnych rozmiarów niemalże sterując już światem prowadząc do korporacjonizmu. Ale trzeba mieć chociaż resztki zdrowego rozsądku i umiejętności myślenia żeby zrozumieć, że polaryzacja jest zła i hejtowanie kapitalizmu zachwalając jednocześnie komunizm to jest samobójstwo.
  • Odpowiedz
@Cyderek:

Jestem przerażony tym co czytam. Aż nie wiem za co się złapać w odpisywaniu, aby nie poleciał cały referat.

Jaka kontrola dla wielkich nie jest problemem, a dla małych już tak? Większość, z których kojarzę to wlasnie na odwrót działa - małe kombinują, bo mogą manewrowac wewnątrz niewielkiej firmy, dużym się to nie opłaca i jest malo wykonalne.


Zacznijmy od tego, że nie masz pojęcia czym są regulacje i jakie
  • Odpowiedz
przez kapitalizm wzrosła ilość bezdomnych


@SiemaWaliszKonia: *liczba
Najwyraźniej to nie kapitalizm jest winny twojej głupoty, tylko wagary - co jest o tyle dobrą wiadomością, że douczyć się jeszcze możesz, jeśli będzie ci się chciało (ale w to akurat wątpię).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DanteTooMayCry: ()

Przeczytałem całość - żeby nie było, że odpisywales zupełnie na marne, próbując kogoś uświadomić - ale dyskusji się nie podejmę, bo twoja wiedza w temacie daleko wykracza poza moja. Trochę mi jednak otworzyłeś oczy, bo jak np. wspomniałeś o tych kosztach prowadzenia małych sklepów, to faktycznie jak sobie przypomnę sytuacje z rodziny czy choćby znajomych, to faktycznie większość wykańczała składka zus po roku działalności (ale
  • Odpowiedz
@SiemaWaliszKonia: nie wiem czy to troll, ale dodam swoje 3 grosze dot. tego, co zawsze denerwuje mnie u komunistów i socjalistów. Mianowicie fakt, że te osobniki uważają, iż pieniądze są najwyższym dobrem i to ich powinniśmy mieć wszyscy po równo. Tymczasem w rzeczywistości to nie pieniądze są najważniejsze, tylko czas. Czas to jedyna rzecz, która jest ograniczona i nie da się go zdobyć więcej. W związku z tym jest wręcz bezcenny.
  • Odpowiedz
@Cyderek: Cieszę się, a bałem się wejść przez 2 dni, zobaczyć jak dużo będę musiał znów odpisać :).

Jeśli chcesz więcej się dowiedzieć polecam Austriacką Szkołę Ekonomii (ASE, jej przedstawicie to m.in. Ludwig Von Mises, Friedrich von Hayek, Henry Hazlitt, Israel Kirzner, Carl Menger i Jesús Huerta de Soto) - w przeciwieństwie do standardowej ekonomii (dzisiejszego podejścia) , która jest zawiła (bo tak ma być dla szarego człowieka), ASE jest prosta,
  • Odpowiedz