Wpis z mikrobloga

@RandomNicknameNotAvailable Dowiemy się w poniedziałek.

@problemat O Ty kmiocie! Nie będzie żadnych sądów, idziemy się #!$%@?ć!

A tak poważnie, to masz w moim komentarzu wyżej jak to wyglądało. TLDR Jak tylko zacząłem coś czuć, chciałem dojechać do pobliskiego parkingu, do którego brakło mi dosłownie z 15-20m... Jakbyś miał zdjęcie z drugiej strony, to byłoby go widać.
Wykręciły się wszystkie śruby jednocześnie na krótkim odcinku? Niemożliwe.


@eiaculatiopraecox: wykręciły na całości nie. Wykręciły trochę, reszta urwała gwint w piaście ze wzglęgu na zbyt duży lewar. Musiało być takie bicie na kierownicy że głowa boli, ale OPka to zignorowała
@krolcz Nie wygląda jakby gwinty jakkolwiek się wyrwały. Masz wyżej mój komentarz opisujący jak to wyglądało.

Koniec końców, udało się wraz z pomocą drogową podnieść samochód ma tyle aby dokręcić koło. Bałem się, czy wahacze całe aka czy zawieszenie całe, więc nie chciałem sam wracać, nie mówiąc już o tym błotniku wygiętym.

Koło dojręciłem na dokładnie te śruby, które znalazłem na ulicy (te co mi wypadły). Tylko ta jedna zabezpieczającą się urwała
W zasadzie bicie było czuć nie tylko na kierownicy a i na pedałach oraz fotelu, trzęsło całym samochodem (nie jakoś mega, takie wibracje mocniejsze). Do tego dochodził dźwięk takiego chrobotania nieregularny, wpierw myślałem, że dwumas poszedł bo przy wciskaniu sprzęgła chrobotało najgłośniej.


@lemek3: przynajmniej napisałeś że było coś nie tak, wielu by się zapierało że nic nie słyszeli, nic nie czuli, wszystko było z najlepszym porządku.

coś stukało/pukało, więc jestem dobrej
to że założyłeś i przykręciłeś nic nie znaczy- tutaj pewnie odkręciły się trochę śruby i resztę gwintu wyrwało- musisz sprawdzić ile go zostało i tarcze hamulcowe na bank do wymiany


@krolcz No z tarczą to się domyślam :/ A #!$%@? nie tak dawno wymieniane. Co do gwintów, tak zanim założyłem to poświęciłem w środku i nic, pusto... Śruby tak samo w stanie "dobrym". Nie urwane, nie pogięte. Zobaczyłbym urwany gwint.
Zobaczyłbym urwany gwint.


@lemek3: ok, bo to nie chodzi o urwany gwint na całym odcinku- wykręcił się np połowę, a resztę wyrwał- śruba ma gwintu 3,5cm, jakby koło w miejscu piasty odstawałoby na 3cm (niewiele przed całkowitym wykręceniem) to górna część opony już musiałby się wyhylać o 10-15cm i obcierać o nadkole wychodząc na zewnątrz- kierowcy z naprzeciwka musieliby to widzieć i zacząć trąbić, migać cokolwiek- chyba że trafiły się #!$%@?
krolcz - > Zobaczyłbym urwany gwint.

@lemek3: ok, bo to nie chodzi o urwany gwint ...

źródło: comment_1609614893LlavKASpDVuWzceYPcttyv.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sebool12: ludzie powinni, po nie wiem roku od uzyskania PJ, iść na kurs doszkalający z bezpiecznej jazdy, tak aby najpierw poczuć się pewniej w aucie a później nauczyć pewnych sygnałów.

Jak można nie czuć luzu na kole? Ja czuję różnice ciśnień, już auto inaczej się prowadzi inaczej je czujesz w zakręcie. Najdrobniejszy szmer który odstaje od normy to jest już powód do myślenia.

A co do A4 to mnie zaciekawilo, jak
@krolcz: tak czy siak, dobrze że nic się nie stało poważnego. Mi się ostatnio odkręciła śruba od półosi i przejechałem tak z 1,5kkm i już zdążyła się wysunąć 1cm, a przy wysunięciu 2cm już sama wychodzi( _) na parkingu podchodząc do auta zauważyłem że brakuje śruby centralnej w kole.
@krolcz No chyba, że tak. Nie znam się aż tak dobrze na gwintach :) Muszę uwierzyć na słowo. Zobaczymy co powie mechanik... A mi co pozostaje... No być dobrej myśli, że nie zniszczyłem sobie zawieszenia.
@lemek3: kurcze aż się wystraszyłam, mi ostatnio po zmianie (ale też po przejechaniu kilkuset km) zaczęło przy 50km/h telepać fotelem nawet, teraz niby już ok, ale chyba podjadę to jednak sprawdzic
@hyatt: a klucza nie masz? telepanie fotelem to już jest grubsza sprawa. Jak nie chcesz się siłować( bo chcesz tylko dokręcić) to liczbę 1000 podziel przez swoją wagę w kg i będziesz miała wartość w cm w jakiej odległości stanąć na klucz, żeby dokręcić śrubę. Jak wyjdzie Ci 15cm, ale staniesz na końcu klucza który ma 20cm- też nic się nie stanie
krolcz - @hyatt: a klucza nie masz? telepanie fotelem to już jest grubsza sprawa. Jak...

źródło: comment_1609616145V2nY7KjPgocyvRkuuN8otD.jpg

Pobierz