Wpis z mikrobloga

Cześć,
Przy ulicy Batalionów Chłopskich przy Kauflandzie w #warszawa jest taki dziwny słup z sygnalizacją świetlną, który wygląda jak... nie wiem co. Jakiś dźwig?
Na samym dole po lewej stronie ma zawias, gdyby odkręcić śruby u podstawy (która cały czas jest w ziemi) możnaby na tym zawiasie przechylić słup w lewo, kładąc go na chodnik.
Z prawej strony wystaje coś, co wygląda jakby się dało do tego przymocować jakiś podnośnik pneumatyczny (tak mi się to kojarzy).
O co tutaj chodzi?

Dodam, że to jedyny taki słup na tym skrzyżowaniu, reszta są klasyczne i srebrnego koloru, a nie czarne jak ten.
#pytanie #kiciochpyta #zagadka #niewiemjaktootagowac #pytaniedoeksperta
bizonsky - Cześć, 
Przy ulicy Batalionów Chłopskich przy Kauflandzie w #warszawa jes...

źródło: comment_1609605731jtXgmuPZoNciBoYQuL7z1i.jpg

Pobierz
  • 12
@bizonsky:
Może to być jedyna trasa do przejazdu transportów ponadnormatywnych. Planując takie trasy często demontuje się znaki, żeby zestaw mógł się złamać na zakręcie. Może w pobliżu jest duży zakład, który regularnie przyjmuje lub wysyła takie transporty i opłacało się postawić taki składany sygnalizator.
smk666 - @bizonsky: 
Może to być jedyna trasa do przejazdu transportów ponadnormatyw...

źródło: comment_1609606088hsU3qOFKkwGFtZH0XubOAB.jpg

Pobierz
@bizonsky:
Zastanawia mnie obecność drugiego słupa, chociaż ten może być łatwo zdemontowany (albo był zamontowany długo po sygnalizatorze, w czasie kiedy nie był już potrzebny łatwy przejazd). Po drugiej stronie niekoniecznie jest potrzebny, bo zakręt w prawo w dwujezdniówkę wygląda na ciaśniejszy niż z dwujezdniówki na batalionów.
@smk666: no były tam jakiś czas temu remonty, może to rzeczywiście pozostałość i #!$%@? maniane zostawiając slup tymczasowy zamiast normalnego xD, ale i tak pierwszy raz coś takiego widzę
@bizonsky Zobacz sobie gdzie stoi ten słup. Tuż obok słupa WN. Żeby móc zmienić żarówkę w tym słupie trzeba go "położyć" inaczej ekipa z wysięgnikiem znalazłaby się na liveleaku.