Wpis z mikrobloga

Ale mam bekę z pisowców i twardych lewaków którzy wierzą w to że nowy cukrowy podatek przyczyni się do spadku ilości kupowanych napojów, cukrów itd.
Przecież skądś muszą wciąć pieniążki na nowe limuzyny, 500+ itd. Znaleźli sobie sposób na wycyckanie klasy pracującej fizycznie i umysłowo za pomocą licznych podatków..
Ludzie będą kupować tyle samo co wcześniej, z jedną małą różnicą - zostanie mniej w portfelu i na talerzu ( ͡° ͜ʖ ͡°). A może nawet będą więcej kupować na przekór i na za zapas.
Ten sam problem dotyczy papierosków, piwka czy aborcji.
Wymyślcie coś realnego z myślą o naszym zdrowiu a nie dla waszym portfelu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bekazpisu #bekazlewactwa #bekaznarodowcow #bekazpodludzi #bekazprawactwa ##!$%@? #cola #pepsi #odziedziczylemcukiernie #belikevati
  • 12
@smierdakow: Tanie napoje także nie powstrzymają problemu znaczy się wzrastającej liczby cukrzyków, grubasów.
Partie nie powinny utożsamiać się z państwem/ przywłaszczać sobie państwo.
Muszą być bardziej efektywne metody niż wyłudzanie od ludzi pieniędzy w podatkach, gdyby te pieniądze poszły na jakieś szczytne cele a nie na 500+ które idzie np. na colę i biznes się kreci.
@gris123: ależ ja nie bronię tego podatku Mireczku. Na kranówkę się przerzucilem bo wkurzało mnie wyrzucanie plastiku - butelki były ponad połową generowanych przeze mnie śmieci (dobrze się nawadniam). Moc każdemu kto ma ochotę wypić kolkę, walić ten skok na kasę.
@RafiRK: Raczej chodzi o to że wymyślają masę podatków plując przy tym obywatelowi w twarz.
Coca coli nigdy nie lubiłem więc mogę demonizować dowoli. Ja tylko powtarzam to co ludzie mówią że ceny wzrosły a płace jakie były takie są co nie oznacza że nagle wszyscy zaczną kupować mniej a bardziej dbać o zdrowie.
Zmuś nałogowego palacza do zerwania z nałogiem poprzez wzrost ceny za paczkę fajek. ( ͡° ͜
@Skorvez_957_: Portfel we współczesnym świecie to jest najważniejsza rzecz, więc wpływając na portfel wpływasz na całe społeczeństwo. "Wymyślcie coś realnego z myślą o naszym zdrowiu a nie dla waszym portfelu" ???? Czyli co? Odwołanie się do dbania o swoje zdrowie? Może orędzie prezydenta o dbaniu o zdrowie stanie się przełomowym punktem w zapobieganiu otyłości czy cukrzycy dx.