Wpis z mikrobloga

Ma ktoś psa rasy corgi? jakieś tresury mu trzeba? Bo czytałam, że to mały terrorysta. Miałam psy jak mieszkałam z rodzicami, ale to były zawsze kundelki. Zazwyczaj o łagodnym usposobieniu, do zabawy, takie kanapowce. Więc wiem jak nauczyć psa siku/kupę na zewnątrz. Znam ogólnie zachowania psów. A czy corgi można wziąć na kilka godzin do lasu dziennie? Narzeczony jest podleśniczym i chciałby brać psiaka ze sobą czasami do pracy do lasu, ale żeby chodził za nim, a nie latał po lesie za bardzo. Czy to taki pies?
#corgi #pies #psy #behawiorystyka #smiesznypiesek
cocieboli - Ma ktoś psa rasy corgi? jakieś tresury mu trzeba? Bo czytałam, że to mały...

źródło: comment_16096248195JXa36h6IcHNxll7XXtpm6.jpg

Pobierz
  • 14
@KromkaMistrz: nie sądzę żeby corgi to był najlepszy wybór do brania go na codzienne kilkugodzinne spacery do lasu, tzn da się ale wg są lepsze rasy do takiej aktywności. A pies jak pies ;) dość roszczeniowy jak na owczarka, ale mimo wszystko to owczarek i da się go do roboty zapędzić jak się znajdzie sposób.

Mam znajomą która ma corgiego cardigana, który jest psem ratowniczym tak że dużo się da ;)