Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Hav0c: jak ma tyle lisci to zejdzie mu dluzej. Szczepki robi sie mniejsze, zeby szybciej wystartowaly i nie gnily w wodzie. Jesli nic sie dzieje zlego, nie zolknie, nie jest miekki to zostaw - w koncu ruszy. Mozesz tez sprobowac robic szczepki z pojedynczych lisci.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Niewiemja: chodzilo mi o dwie szczepki: epi + cos co chcesz ukorzenic do jednej szklanki/sloika/itd. Epi przyspieszy proces ukorzeniania sie drugiej szczepki przez te enzymy ktore wypuszcza do wody. Znalazlam to kiedys na reddicie i faktycznie dziala.
Nie musi miec wysokiej wilgotnosc. Lepiej jak ma jasno i cieplo.
@Niewiemja: Nie napisałam, że nie będzie tylko, że jest mała szansa. Trzeba czekać z rok i nie zawsze się udaje bo musisz cały czas utrzymywać dobrą wilgotność. W samej wodzie gniją, ale fajnie, że raz na milion się komuś udaje.

jak ma tyle lisci to zejdzie mu dluzej.

@Woofinka: Imo odwrotnie. Najkrócej z ciętego pędu, potem trochę dłużej z pociętego, a najdłużej z liścia :P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@magnes125: ale ja tylko napisalam, ze jak szczepka jest za duza to dluzej sie ukorzenia. Jesli szczepka ma za duzo lisci to nawet ta ucieta z pedu/stozku wzrostu bedzie ukorzeniac sie dluzej niz ta sama szczepka z dwoma liscmi. Przerobilam troche szczepek w tym roku i te z dwoma liscmi ukorzenialy sie najszybciej bo zamiast skupiac sie na utzymaniu lisci puszczaly w moment korzenie. Mowie tutaj o pnaczach.
@Woofinka: Ale jeśli chodzi o zamioculcasa, to właśnie najkrócej z pędu, potem ucięty, a najdłużej liść. Zresztą do tego trzeba turbo cierpliwości. To nie jest tak jak kiedyś pisano, że się nie da, ale no nie jest to takie proste :P

Co do samych szczepek pnączy, to nie powinny mieć metra tylko być raczej krótkie. To fakt :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@magnes125: ja mam chyba "reke" do szczepek bo do tej pory nie mialam z niczym problemow.
Ta metrowa szczepka to byl mix lenistwa i eksperymentu. Calkiem udany (ʘʘ). Szczepka juz dawno posadzona i ma sie dobrze.