Wpis z mikrobloga

#pranie #pralka #dom #ubrania #rozowepaski #biedronka

Hej, dałby ktoś jakieś rady odnośnie prania? Mam niestety twardą wodę i pranie wychodzi mega sztywne, nie ma zapachu i jest nieprzyjemne w dotyku, nie wiem czy nie niszczą mi się też ubrania nawet już po pierwszym praniu przez to, trochę się kurczą też ;/ Jakieś rady? Jakiego płynu do prania i do płukania używać konkretnie? Oczywiście jak najtańsze najlepiej z biedronki, ale spełniające swoją funkcję. A i jaki tryb w pralce włączyć? Teraz odpalam codzienne express coś takiego, wirowanie na ile zalecacie? Temperatura jak coś to 30 stopni ustawiam.Z góry dziękuję :)
  • 16
@zeddt: Calgonu nie dajesz do prania tylko na "puste pranie"

Ciuchy chcesz prac normalnie to dawaj nie express, tylko wstaw program na 40stopni i około 1h-1.5h.
Wyczyść filtr pod pralką, znajduje się na samym dole frontu pralki -znajdziesz foto na necie. Tylko weź jakieś szmaty do podłogi czy stare ręczniki bo tam wycieka woda.
Do zmiękczania tkanin kup jakiś Silan, Perwoll.
Ostatnio w Biedronce jest promocja na proszek E za 5kg
@zeddt: jak masz twardą wodę to poszukaj czegoś takiego jak takie specjalne filtry zmywarkowo-pralkowe, kosztują one około 30-100 zł.
Jeśli jest twarda woda to tutaj ani płyn ani proszek nie pomoże, bo przy jednym i drugim po praniu będą zostawać resztki tych środków do prania. W twardej wodzie ciężko płynowi czy proszkowi zadziałać w 100%.

Zainwestuj te parę groszy w filtr, wyczyść i odkamien pralkę, środki do tego kosztują około 5-10zl.
Opcjonalnie możesz założyć takie specjalne filtry pralkowe z polifosfatem, które zatrzymują osadzanie się kamienia, więc pranie jest bardziej miękkiej. To oczywiście oprócz tych wszystkich warunków powyzej dot. czystości pralki i filtra :)
Coś takiego - https://www.krainawody.pl/581-filtr-pralkowy-i-zmywarkowy-fhpra2.html
Choć najlepszą opcją jest założenie zmiękczacza wody na cały dom, ale to już dużo większa inwestycja bo około 3 k zł.