Wpis z mikrobloga

@AltCtrlSpace: to chyba słaby patent jednak :
1. Masz karę jak tego nie zrobisz, chyba nawet to 1 tys zł, niby teraz mi to nie grozi, ale powiedzmy, że potem chce odsprzedać auto, no to muszę je zarejestrować ... i cyk kara :)
2. Jak z ubezpieczeniem ? Ubezpieczam na inne dane, a jak mi zawiną furkę no to mam problem z AC
3. Jak z wyjazdem za granice, zatrzymują cię
@AltCtrlSpace: no z tego co piszą to się zmieniło w 2020 ... więc może miałeś kontrole wcześniej, albo auto kupiłeś przed wejściem tego przepisu. Szkoda, że jest ten obowiązek zmiany tablic :(
@AltCtrlSpace: dzięki, pozostaje jednak problem z pkt 2 i 3. Tak sobie wymyśliłem, że mogę obejść temat, wykupując wirtualny adres pod daną lokalizacja i wtedy mam umowę z którą mogę zarejestrować auto w danym powiecie.
@AltCtrlSpace: chodzi mi to te problemy : 2. Jak z ubezpieczeniem ? Ubezpieczam na inne dane, a jak mi zawiną furkę no to mam problem z AC
3. Jak z wyjazdem za granice, zatrzymują cię i w dowodzie dane kogoś innego i robi się problem. np. w przypadku leasingu trzeba wozić ze sobą zgodę leasingowacy, żeby przypału nie było.
@fellipe myślę że jak kupujesz nowe albo kilkuletnie auto to nie robisz tego często i wtedy warto zarejestrować, ja kupuję gruzy i zmieniam co kilka miesięcy więc nie bawię się w zmiany tablic czy oc
@fellipe Weszło to już w życie, od 5 grudnia można pozostawić tablice a wymienić tylko dowód rehestracyjny: https://www.gov.pl/web/infrastruktura/ułatwienia-dla-kierowców-wchodzą-w-życie

1. Kara 200-1000 zł jest za brak zgłoszenia zakupu, nie za brak przerejestrowania zatem możesz jeździć latami bez przerejestrowania jeżeli tylko zgłosisz zakup.
2. Ubezpieczenie OC i AC kupujesz jako właściciel, nie zawiera się polisy na dane z dowodu jeżeli samochód zmienił właściciela, zawiera się wtedy na dane z dokumentu zakupu.
3. Rzeczywiście może
@vertical: przeczytałem to raz jeszcze i w sumie wychodzi, że to nie obowiązuje ... "Oprócz rozwiązań, które zaczynają obowiązywać 4 i 5 grudnia tego roku, czekają nas nowe funkcjonalności, takie jak m.in. likwidacja karty pojazdu, możliwość pozostawienia dotychczasowych tablic rejestracyjnych "

Data nie jest podana, a przeczesałem dziennik ustaw i nie ma tego jeszcze :(