Wpis z mikrobloga

Wie ktoś jak działa przekierowywanie paczki w DPD? Wczoraj o 17 dostałem maila, że paczka jest w kraju. 1,5 godziny później użyłem opcji przekierowania na inny adres poprzez ich stronę. Dzisiaj widzę na trackingu, że jednak w to przekierowanie mają wywalone i chcą dostarczyć na adres pierwotny. Jest to paczka z Amazonu amerykańskiego. W pierwotnym terminie jej przybycia(około wigilii), byłem tam gdzie miała dojść paczka. Przedmiot był już nawet w moim mieście, ale ponoć kurier odmówił dostarczenia przesyłki bo była w tak złym stanie. DPD od razu wysłało paczkę jako zwrot, nie mając ze mną żadnego kontaktu uprzedniego. Skontaktowałem się z Amazonem i oni wysłali na nowo przedmiot. Adresu dostawy już nie byłem w stanie zmienić bezpośrednio u Amazona, a boje się że może być znowu taka sama akcja jak przed wigilią. Ktoś miał podobną sytuację z tą firmą? #dpd #kurier #paczka
  • 7
  • Odpowiedz
@tomaszek1161: nie wiem czy jest jakaś różnica dla przesyłek krajowych i zagranicznych, ale jeśli chodzi o krajowe, to od jakiegoś czasu przekierowania zupełnie nie są brane pod uwagę (próbowałem z kilkunastoma paczkami). Ostatnio nawet wydzwaniała i spamowała mi mailami pani z DPD i dopytywała, czy paczka została odebrana od kuriera w pierwotnie podanym miejscu, czy w miejscu wpisanym w przekierowaniu, najwyraźniej paczka zgubiła się w systemie po tym przekierowaniu (kurier dostarczył
  • Odpowiedz
Dzięki wielkie za pomoc! Mam sąsiadkę piętro niżej to może ona będzie w stanie odebrać(jeśli kurier zadzwoni). Jak znów zobaczę, że będą chcieli przesyłkę odsyłać to będę musiał robić drame na infolinii. Z paczkomatami najmniej problemu, ale niestety się dało w tym wypadku
  • Odpowiedz
@kokosanki: @maslo__orzechowe: o dziwo jednak paczka została dzisiaj przekierowana. Trochę ten system jest dziwny, bo paczka zamiast zostać przekierowana w oddziale Warszawskim, musiała dojść najpierw do miejscowości pierwotnej w Dolnośląskim, by tam została przekierowana na województwo Kujawsko-Pomorskie. Ważne że jednak to ogarnęli :>
  • Odpowiedz
@tomaszek1161: Z całym szacunkiem, ale jak sobie to wyobrażałeś? Przesyłka jest w transporcie i magicznie zostanie naklejony nowy list? Dopiero, gdy kurier otrzymuje ją do doręczenia, wyskakuje, że jest dyspozycja "przekierowania" i ktoś inny ogarnia wtedy nowy list.
  • Odpowiedz
@Gumispam: myślałem, że skoro dostałem mail o zarejestrowaniu paczki w głównej siedzibie Warszawskiej, bez informacji o przemieszczeniu, to będzie szansa o przekierowaniu jej jeszcze tam(przekierowałem od razu jak odczytałem maila czyli te 1,5 godziny). Mi nie przeszkadza czas wysyłki, broń Boże. Bardziej to po prostu problem teraz dla DPD, ale cieszę się że jednak udało się to zrobić
  • Odpowiedz
@Gumispam: no i w trackingu miałem napisane, że będzie dostarczona pod oryginalny adres(chwili gdy już była w oddziale gdzie pierwotnie miała być dostawa). Dopiero dzień później jakby przetworzyli moją prośbę o przekierowanie
  • Odpowiedz