Wpis z mikrobloga

@0_I_0: Nie prawda, czesto gotuje pierś z kuraka jako posiłek treningowy, to i doświadczenie mam. Nie raz jak zostawiłem troche za długo mięcho na gazie dostawałem ultra suche mięcho i całkiem zacną szklankę rosołku. Wiadomo, ze to nie to samo jak by sie zagotowało porcje rosołową i jakieś udka, ale nie całkiem beznadziejne ;)
ej wytłumaczy mi ktoś z czego się w sumie tak śmiejecie? xD pewnie chodzi o to że złamałem wszystkie elementarne zasady kulinarne przygotowując ten "rosół" xD


@KapiBara1337: bo rosół smak bierze właśnie z rozgotowywania tych wszystkich nie mięsnych cześci kurczaka, samo mięso da ci niewiele smaku, paradoksalnie im tańsze składniki na rosół tym wywar jest bardziej konkretny, szczytem są korpusy (czyli tak naprawde szkielety kurczaka) kosztujące poniżej złotówki za kg. Szkoda
@KapiBara1337 ja gotowałam z polędwiczek z kurczaka i smakował normalnie, jak to z kury. Nie wiem co się ludzie tu czepiają. Ze wszystkiego możesz rosół gotować... Ale tak z 1,5h najlepiej, żeby warzywa puściły smak. Nie jestem ekspertem, więc się wypowiem ¯_(ツ)_/¯

W Lidlu są piramidki do rosołu, polecam