Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Miraski i Mirabelki, orientujecie się jak wygląda obecnie sytuacja z dress codem w działach technicznych tak zwanej wielkiej czwórki? Do tej pory pracowałem w luźnych startupach, za niedługo przechodzę do innej firmy i nie wiem czego się spodziewać. Dostałem tylko informację, że w działach technicznych obowiązuje swobodniejszy dresscode niż w pozostałych działach, ale że każdy jest odpowiedzialny za to, żeby wyglądać odpowiednio. Tylko co to "odpowiednio" znaczy?

#big4 #pracbaza #programista15k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ffdadc32ff6f6000ba9c229
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: zapewne że jak przyjdziesz do roboty w spodenkach, to żeby jajca nie wisiały z nogawki.
A tak na serio - raczej schludnie i czyste ubrania.
W jednym hamerykańskim korpo mój kolega został #!$%@? do managera za to, że przyszedł w normalnych spodenkach w lato, zamiast w spodniach jak wszyscy xD poooozdro z tym dresscodem
To bardziej zależy od kraju ale generalnie smart casual jak najbardziej mile widziany. W Ameryce raczej dress code jest bardziej przestrzegany niż w Europie. Zahaczyłem o dwie firmy z wielkiej czwórki i jeżeli chodzi o dress code to faktycznie długie spodnie są oczekiwane, ale np bluza z kapturem czy sam podkoszulek są w pełni akceptowalne ( Dodatkowe punkty dostaniesz za podkoszulki z konferencji programistycznych ;) ), więc nie ma co przesadzać z