Wpis z mikrobloga

Hej mirki. Trochę mnie trafia od siedzenia w domu i chcę się wziąć za siebie. Jestem chudy i wysoki, chcę się trochę wziąć za masę. Do tej pory trochę jeździłem rowerem, trochę joga, góry, narty. Chcę zacząć robić coś siłowego.

Na siłownię nie ma teraz opcji, na trening personalny też. Dlatego dwa pytania:

1. Chcę kupić trochę szpeja na strych. Ławka? Sztanga? Hantle? Co potrzebuję i co kupić, żeby móc sensownie ćwiczyć?
2. Gdzie znajdę jakiś zestaw ćwiczeń na całe ciało, tak, żebym nie musiał za bardzo sam kombinować z tym co i jak robić, tylko żebym mógł sobie taki program wziąć, zobaczyć technikę i po prostu ćwiczyć?

#pytanie #silownia #mikrokoksy #mikrokoksydeals
  • 7
@bylem_bordo: 1. Ja na hantlach rok czasu dawałem radę zasuwać i spokojnie robiłem całe ciało, czego nie robiłem hantlami to masą ciała z hantlami, np przysiady, pompki z obciążeniem. Jak masz więcej gotówki to wiadomo, sztanga, ławeczka i pomyśl też o jakimś cardio, polecam worek treningowy. Jak już pakujesz, to warto chociaż jakieś podstawy, albo odruchy do walki sobie wyrobić, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Ja
@noswtg: Wiem, że jest masa, tylko właśnie nie chce mi się ich wszystkich oglądać. Chcę zacząć ćwiczyć i wejść w nawyk, zanim się zniechęcę tym siedzeniem przed YT. Dlatego proszę o polecenie czegoś konkretnego :).

A bić mi się nie chce, to kardio mam rower i skitury.
@noswtg: Ale myślisz, że kupić najpierw same hantle (jakie obciążenie?) czy od razu ławkę i sztangę? Z pieniędzmi nie ma problemu, tylko nie wiem ile potrzebuję, nie znam się na tych ławkach (proste, nieproste ;)) itd. Możesz coś podpowiedzieć / polecić?
@bylem_bordo: No na hantlach ogarniesz większość ciała, ale jak masz możliwość, to hantle, sztanga i ławeczka. Wtedy możesz już naprawdę eleganckie rzeczy odwalać. Obciążenie bierzesz sobie stalowe/żelazne, bitumiczne niby tańsze, ale zajmuje 2x więcej miejsca na gryfie, chyba że weźmiesz sobie na początek trochę. Ogółem zależy ile dźwigasz. Ja zaczynałem od 5kg na łapę i stopniowo zwiększałem, w czasie najlepszej formy zasuwałem 17,5kg na hantlu. A na sztangę no to już