Wpis z mikrobloga

Siemka wszystkim! Zdecydowałem się napisać serię postów dla wykopowej społeczności z tagu #przegryw. W pierwszym poście zebrałem internetowe rekomendacje związane z samorozwojem. Drugi post będzie dotyczył problemu inceli w polityce. Ostatni post będzie zawierał moje, bardziej luźne przemyślenia. Posty będą ukazywać się w odstępstwie około jednego dnia, stay tuned (ʘʘ)

Postaram się odpowiedzieć na ewentualne pytania (na pytania, hejty wobec kogokolwiek będę usuwał) w komentarzach, ale na te, które wydają mi się najbardziej kluczowe, odpowiem tytułem wstępu:

Kim jestem?
Używając języka Wykopu jestem „normikiem”. Średnio lubię to słowo, ale myślę, że wielu z Was by mnie tak sklasyfikowało. Z różnych względów prowadzę w sumie dość szczęśliwe życie, jestem też bardzo zadowolony ze swojego życia seksualnego, nie wspominam o nim, żeby się chwalić. Wiem po prostu, że ten aspekt życia jest dla Was szczególnie ważny.
Czemu zdecydowałem się do Was napisać?
Bo problem tzw. inceli i „przegrywów” uważam za poważny problem społeczny. Pozwolę sobie też na dość osobiste wyznanie. Nie chcę ujawniać za dużo o swoim życiu seksualnym, ale nie zawsze było ono szczęśliwe. Też musiałem się mierzyć z odrzuceniem, kompleksami i frustracją seksualną. Zdarzało mi się „lurkować” na mirko i tagu #przegryw. Dzięki temu mogę chociaż częściowo rozumieć i solidaryzować się z realnym cierpieniem, które tutaj występuje.
Jaki jest cel pisania tych postów?
Mam nadzieję, że część z tych materiałów będzie pomocna i pomoże Wam poprawić swoją sytuację życiową.

1. Psychologia
Andrzej Tucholski
Na pewno mnóstwo razy słyszeliście, żeby znaleźć sobie dobrego terapeutę. Wiem, że cześć z Was nie może sobie na to pozwolić, ale być może uda się znaleźć coś za darmo? W moim mieście udało mi się znaleźć psycholożkę, która przyjmuje osoby w ramach projektów unijnych. Oprócz terapii polecam Wam kanał Andrzeja Tucholskiego na Youtube. Daje on świetne rady dotyczące walki z prokrastynacją, tego jak się uczyć w domu i wiele innych. Wbrew temu co się może niektórym wydawać nauka wypracowała sporo rozwiązań na nasze problemy, również te dotyczące życia codziennego.

2. Siłka i aktywność fizyczna
Jeżeli jeszcze nie ćwiczycie, to gorąco zachęcam. Oczywiście nie mam tu na myśli tylko siłowni, które na dzień dzisiejszy są zamknięte. Szereg korzyści jakie płyną z aktywności fizycznej jest ogromny. Będziecie nie tylko atrakcyjniejsi, ale też przynajmniej częściowo bardziej pewni siebie. Jak zawsze oprócz praktyki ważna jest też teoria. Sporo ważnych informacji znajdziecie na #mikrokoksy, ale od siebie polecam zainwestowanie w konsultacje z trenerem personalnym. W moim przypadku był to gamechanger, jeśli chodzi o ćwiczenia.

Na Youtube godni uwadzy są:
Jeremy Either Świetny kanał, Jeremy Either opiera się w naukowych badaniach, ale tłumaczy to w przystępny dla każdego sposób.

Tomek Grzymski, warto go obserwować, choć osobiście wolę Jeremy’ego Eithera. Dobry kanał dla osób, które nie znają dobrze angielskiego.

Policzona Szama, kanał o gotowaniu. Polecam!

3. Finanse
W żadnym wypadku nie uważam się za eksperta w temacie, ale polecam kanał The Financial Diet
The Financial Diet pomogło mi ograniczyć niepotrzebne wydatki, ogarnąć podstawy inwestowania i lepiej zarządzać swoim czasem.
To tyle z części pierwszej, część druga pojawi się jutro. Miłej niedzieli :D

#samorozwoj #rozwojosobisty #psychologia #wychodzimyzprzegrywu
  • 14
Spoko wpis, myślę tag zasługuje na więcej takich postów w morzu wszechobecnego narzekania na Julki, czy Chadów. A jak już jakś malkontent jak @CoolJano wyzywasz od Oskarów, to chociaż mogłeś się odnieść do treści ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Psychologia Andrzej Tucholski

@vivalder_12: Brzmi ciekawie, na pewno sobie w wolnych chwilach odsłucham kilka filmów. Tak samo jak ten o nauce w domu.

2. Siłka i aktywność fizyczna
@DizzyEgg:

Powiem Ci szczerze, ze nie chce mi się tych filmów oglądać. Zrobiłbyś jakieś tldr, kilka prostych tipów, żeby zaoszczędzić, czy to czasem, czy funduszami? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nie wrzuciłem tego, żeby ktoś nadrabiał wszystkie filmy, oraz materiały na stronie jest ich po prostu zbyt dużo. Warto IMO zasubskrybować ich kanał, albo Newsletter i zapoznawać się na bieżąco.

Kilka porad na szybko to: praca i nauka
@niewiemcorobic: Napisz jeszcze, że jestem simpem XD Używam feminatywów, bo jestem za równością płci. Tak jak @koroluk jestem zwolennikiem podejścia "gender blind". Np. pomagam swojej dziewczynie w pracach domowych, ale za to ona jest też odpowiedzialna za finanse w związku. Czy to redpill, czy bluepill? Nie wiem, nie interesuje mnie to. Jestem osobą rozumną i sam określam to co mi się jawi jako męskie.