Wpis z mikrobloga

@AgEnt-Of-cHaOS: Żydem to był Jezus, który w Chrześcijaństwie jest Bogiem, dla muzułmanów drugim najważniejszym prorokiem, a dla człowieka myślącego zwykłą postacią historyczną.


@zielona_pomarancza W istocie chrześcijaństwo i judaizm wierzą w tego są jego Boga. W chrześcijaństwie jest tylko w 3 osobach.
Więc kontekstowo Terlikowski mógł tak powiedzieć.
@VanQator
( fyi @winokobietyiwykop)

"oczywiscie, ze chrzescijanstwo nie wywodzi sie z judaizmu" - jedna z blednych tez, reszta wpisu tez pozostawia wiele do zyczenia. Wpis na zasadzie "tak mi sie wydaje" + ludowa wiedza. prosze sie doksztalcic zanim zacznie sie pisac glupoty w internecie, w tej tematyce chociazby ponizszy wyklad. Mozna rowniez poguglowac za art naukowymi

https://wszechnica.org.pl/wyklad/judaizm-i-chrzescijanstwo-religie-siostrzane-czy-wrogie/
@rickroll: No tak, kilka inwektyw i odesłanie do książek, artykułów z internetu - standardowy zabieg. Podziękuję, a nagrania Obirka dobrze znam - średni z niego historyk chrześcijaństwa niestety. Polecam bardziej poniższą książkę, i bloga samego Ehrmana. No i wielu innych, których pewnie znasz, skoro tak łatwo przekreśliłeś mój komentarz. Co to mojej oczywistej tezy... tak pochopnie ją postawiłem... teologiczne chrześcijaństwo, można powiedzieć, że chrześcijaństwo i islam (islam po części nawet z
Pobierz
źródło: comment_1610968456yNmoYaBWW7JxoxmMACy5qA.jpg