Wpis z mikrobloga

Siemka! Tu znowu ja! (ʘʘ)

Wczoraj wrzuciłem dla mirków i mirabelek z tagu #przegryw kilka rekomendacji dotyczących zarządzania czasem, ćwiczeń fizycznych i finansów. Zachęcam do zapoznania się:
link do wpisu 1https://www.wykop.pl/wpis/54958193/siemka-wszystkim-zdecydowalem-sie-napisac-serie-po/

Tak jak obiecałem, dzisiaj wrzucę trochę treści politycznych, które zajmują się problemem inceli. Treści pochodzą z obozu #neuropa, a nie #4konserwy. Wiem, że większość osób z tagu sympatyzuję z prawą stroną, ale mam nadzieję, że znajdziecie chwilę czasu, żeby zapoznać się z myślami lewicowo-liberalnymi. Zdaję sobie sprawę, że raczej nie zmieni to Waszych poglądów, ale może po prostu dobrze wyjść z bańki? Myślę, że to zdrowe podejście.

Wiele osób na Wykopie zarzuca lewicy i liberałom, że nie podchodzą do problemu inceli empatycznie. Nie będę z tym stwierdzeniem dyskutować, to temat na osobną dyskusję. Ciekawa polemika na ten temat rozwinęła się w jednym z wątków między użytkownikiem anonimowym, a @Replica tutaj

No cóż, staram się pisać te wpisy w sposób empatyczny, ale tak jak mogę empatyzować z bólem, który czują incele, tak nie mam zamiaru tolerować hejtu w komentarzach wobec kogokolwiek. Z góry ostrzegam.

Natalie Wynn z kanału Contrapoints
film o incelach
film o aktywiźmie na rzecz praw mężczyzn
Natalie Wynn jest transseksualistką. Zdecydowałem się ją polecić, bo raz, że omówiła wyżej wymienione tematy w sposób empatyczny, a dwa, że jej perspektywa jest ciekawa. Przez to, że przeszła przez operację zmiany płci mogła poniekąd doświadczyć na własnej skórze "dwóch światów". Pierwszy świat, to ten malowany przez lewicę, gdzie bardziej dyskryminowane są kobiety. Drugi, to ten malowany przez prawicę, gdzie bardziej dyskryminowani są mężczyźni. Co wyjdzie z tej mieszanki i jakie jest jej zdanie w temacie? Odpowiedź znajdziecie w dwóch, wyżej podesłanych filmach.

Cassie Jaye
Co stanie się, gdy feministka zacznie kręcić film o aktywistach na rzecz praw mężczyzn? O tych aktywistach, którzy jawią się lewicy jako grupa skrajnych mizoginów? O swoich doświadczeniach opowiada Cassie Jaye. Mały spoiler: jej reakcja może Was zaskoczyć :)

link

rekomendacje Wykopowe
Temat inceli od strony intelektualnej analizował też @eoneon, zwany czasami złoślliwie przez #4konserwy naczelnym rabinem Neuropy. Link do wpisu tutaj

filozofia
Być może nie dla każdego będzie to pomocne, ale myślę, że filozofia może pomóc w "wyjściu z przegrywu". Filozofia dąży do całościowego zrozumienia świata, a dzięki trafnej intelektualnie diagnozie, można IMO zastosować bardziej skuteczne środki.

Zastanawiałem się, czy nie podesłać Wam materiałów o stoicyźmie, bo ta szkoła wydaje się najłatwiejsza do zastosowania w życiu osobistym (jeżeli kogoś by to interesowało, to wyżej wymieniony @eoneon bardzo fajnie o tym pisze), ale zmieniłem zdanie i polecę Wam po prostu książkę Nigela Warburtona pod tytułem "Krótka historia filozofii". To jest dobra opcja dla początkujących, możecie dzięki niej łatwiej znaleźć nurty, które Was zainteresują i później się w nie wgłębić.

Oprócz książki polecam stronę Filozofia dla Januszy, prowadzoną przez użytkownika @loginnawykoppl

Zachęcam wszystkich do kulturalnej dyskusji! Ostatni post w mojej krótkiej wykopowej serii z cyklu #rozwojosobistyznormikami ukażę się w środę () Stay tuned!

#polityka #filozofia #wychodzimyzprzegrywu
  • 6
@xVolR: W filmie o incelach mówiła, że obsesja inceli na punkcie wyglądu (mierzenie taśmą nadgarstków na przykład) jest podobne do obsesji, które mają osoby trans na punkcie tego, że nie wyglądają wystarczająco męsko/kobieco. Wg Contrapoints obraz ten jest bardzo wykrzywiony i bańka informacyjna w internecie jeszcze bardziej ten obraz wykrzywia.
W filmie o mężczyznach przyznała, że w niektórych kwestiach to mężczyźni są dyskryminowani. Problemem jest dla niej to, że aktywizm na
W filmie o incelach mówiła, że obsesja inceli na punkcie wyglądu (mierzenie taśmą nadgarstków na przykład) jest podobne do obsesji, które mają osoby trans na punkcie tego, że nie wyglądają wystarczająco męsko/kobieco. Wg Contrapoints obraz ten jest bardzo wykrzywiony i bańka informacyjna w internecie jeszcze bardziej ten obraz wykrzywia.


@vivalder_12: ale na to jak wygląd wpływa na życie są badania, to nie są wymysły inceli xD
@xVolR: Nie będę z tym dyskutował. W swoim nowym wpisie sugeruję nawet, że dobrze by było jakby na tagu #przegryw powstał jakiś poradnik dla wykopków jak wygląd poprawić. Po prostu obsesyjne zafiksowanie się na problemie za chudego nadgarstka jest niezdrowe dla psychiki. IMO, to obsesyjne zafiksowanie się na niektórych kwestiach jest dla osób z #przegryw większym problemem niż brak seksu.