Wpis z mikrobloga

@kodecss: #!$%@? wie jak to działa. Ja mam 5-5,5k, moja maniurka prawie 2,5k. Nie możemy odłożyć nic choć nie siedzimy w jakichś kredytach, a siedzimy w Polsce Z na Warmii, miasto <100k.

1700 mieszkanie
600 zł samochód
300 wacha
250zl pakiety TV, net, telefony etc.

Gdzie #!$%@? reszta siana to ja nie mam pojęcia. Ofc nie dziadujemy, chodzimy spoko ubrani, nie musimy jeść kaszy z gównem i cebulą przez 4 dni,
Więc mnie to zastanawia, co to jest 3000 zł na rękę

@kodecss:
Wydaje mi sie, ze to pochodzi z czasow Testovirona. Rok 2008 lub 2009.
W 2005 minimalna wynosila ok 850 zl brutto, a przecietne wynagrodzenie 2400 brutto, wiec 3 tys wtedy to byly dobre pieniadze. Obecnie 3 tys na reke mozna otrzymac pracujac w Lidlu lub Biedronce.
Więc mnie to zastanawia, co to jest 3000 zł na rękę

@kodecss:

Wydaje mi sie, ze to pochodzi z czasow Testovirona. Rok 2008 lub 2009.

W 2005 minimalna wynosila ok 850 zl brutto, a przecietne wynagrodzenie 2400 brutto, wiec 3 tys wtedy to byly dobre pieniadze. Obecnie 3 tys na reke mozna otrzymac pracujac w Lidlu lub Biedronce.


@repro5: nawet w 2005 to nie byly dobre pieniadze.
@borjaki: W miejscowosci do 100 tys to byly dobre pieniadze.


@repro5: no ale niezaleznie czy mieszkasz w miejscowosci 10k czy 1mln, to ceny samochodow w salonie, czy nart w Alpach sa takie same dla wszystkich . no jedynie ziemia i nieruchomosci sa tansze, ale nawet w malym miescie ciezko wybudowac dom zarabiajac tak malo.
@Mescuda: mam 22 lata (3 rok studiów), miesięcznie na życie idzie mi 1500zl w Poznaniu. Odkładam 1500zl (3k na rękę na stażu) czasem minimalnie więcej. Nie staram się żyłować na jedzeniu itd ale nie wydaje głupio pieniędzy (mam wystarczająco ubrań i innych takich, mało kupuje a jak już to coś droższego żeby wytrzymało długo). 3k to faktycznie nie dużo miesięcznie ale zarabiałam 1600zl 2 lata temu i na styk starczało, czasem
@borjaki: Sprawdz sobie, jak wygladaly zarobki.


https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ile-zarabiali-Polacy-w-2005-roku-1401595.html

Na zachodzie wszystko bylo absurdalnie drogie dla nas. Samochody byly tansze. Mercedesa bys wtedy nie kupil, ale mysle, ze kupno nowego Golfa na raty tak. Ceny wynajmu, czy komunikacji sa byly nizsze. Wyjscie na miasto tez znacznie tansze.


@repro5: ja wiem jak wygladaly zarobki bo wchodzilem wtedy na rynek pracy mieszkajac w Warszawie. bylo taniej ale juz wtedy m2 mieszkania kosztowal na Kabatach
@borjaki: wtedy średnio 3k wypłaty w Warszawie przy 5k za metr a teraz jakieś 5k netto przy 10k za metr wiec nic specjalnie się nie zmieniło, może nawet lekko gorzej.

Tymczasem w wielu krajach zachodu średnia miesięczna wypłata jest większa niż koszt 1m2 mieszkania, oczywiście nie mówimy o miastach typu Londyn, Paryż itd.