Wpis z mikrobloga

@kodecss: mam ponad 3k, mniej niż 3,5k.

1,5k na mieszkanie. 2k mi zostaje paliwo, utrzymanie auta, na jedzenie, przyjemności

Co z wakacjami, nowymi ciuchami czy jakimś remontem?

Gówno nie pieniądze..( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@borjaki:

:ja wiem jak wygladaly zarobki bo wchodzilem wtedy na rynek


Moze zapomniales, bo podalem Ci zrodla do plac w tamtym okresie. Wchodzac na rynek pracy nie mozna bylo liczyc wiecej niz minimalna, a z zrodla wynika, ze wtedy specjalisci mieli 2600 brutto, a kierownicy 3500 brutto. Zarabiac wtedy 3000 netto bys mial wiecej niz 70% pracujacych polakow. Ogolnie w stosunki do zachodnich zarobkow to mizernie, ale jak na polskie warunki
  • Odpowiedz
Wchodzac na rynek pracy nie mozna bylo liczyc wiecej niz minimalna, a z zrodla wynika, ze wtedy specjalisci mieli 2600 brutto, a kierownicy 3500 brutto. Zarabiac wtedy 3000 netto bys mial wiecej niz 70% polakow.Ogolnie w stosunki do zachodnich zarobkow to mizernie, ale jak na polskie warunki to calkiem dobre.


@repro5: zakladasz wejscie na rynek z minimalna a uwazam ze to nie jest dobre zalozenie. Wchodzac na rynek IT na Entry
  • Odpowiedz
Może mi ktoś wyjaśnić o co kaman w tych memach z polakiem i 3k netto.

Sam zarabiam 3240 zł z 1 pracy i jako freelancer wyciągnę miesięcznie do wypłaty z 2 tys.


@kodecss: mediana zarobków w Polsce to chyba trochę mniej niż 3000zł netto, a dominanta to trochę ponad 2k na rękę
ps. zarabiam 2,5k na rękę xD, mieszkam w Łodzi i wynajmuję mieszkanie za 1400zł już z opłatami za czynsz,
  • Odpowiedz