Wpis z mikrobloga

@Tranq: fajnie ze masz entuzjazm chlopie i przepraszam cjr za to ale te gasienice sa repulsywne. Wiem bo sam takie robilem jeszcze kilka m-cy temu xD

A sa metody prostsze i skuteczniejsze. Opisalbym w skrocie ale nie wiem czy sobie zyczysz tego wiec daj znac.
@Vitkacy: ja najpierw maluje jednolicie farba buff tamiya, potem mieszam z vallejo washy (czarny, brazowy, dark rust) mieszanke przypominajaca ciemne bloto i robie obfity wash, dwie warstwy. Potem dobieram dwa kolory zblizone, jeden jasniejszy jeden ciemniejszy i robie speckling. Nastepnie tamiya chrome silver "poleruje" krawedzie stykajace sie z podlozem a na koniec z tej samej tamiya buff robie solidnie rozcienczony wash na calosc. Wychodzi jak na zdjeciu
Kartkowkazgrilla - @Vitkacy: ja najpierw maluje jednolicie farba buff tamiya, potem m...

źródło: comment_1611252172qtSTtYLuT2NntdYhCSzeB3.jpg

Pobierz
@Vitkacy: nie uzywam pigmentow. Wszystko robie tak zeby dalo sie myc pod kranem. Zamiast pigmentow uzywam rozcienczonych farb akrylowych.

W tym modelu bloto powstalo poprzez zmieszanie ziemi z podworka z wikolem i farbami. Na kolach jest bloto, na gasienicach nie.