Wpis z mikrobloga

Dobra Mireczki dajcie parę plusów to może niektórzy zaoszczędzą kilka złotych.
W umowie leasingowej #aliorbank jest wzmianka, że WIBOR w przypadku obniżenia przeliczany jest na wniosek klienta.
Sam się dowiedziałem o w tym z wykopu ale nie mogę znaleźć wpisu mireczka.
W każdym razie napisałem do #alior z jakim WIBOR liczą mój leasing, łaskawie po miesiącu odpisali, że z 1,72 (aktualnie wynosi 0,1% xD). Złożyłem wniosek i raty zostały przeliczone.
U mnie już końcówka więc nie było sporych oszczędności ale może ktoś będzie miał na zgrzewkę harnasia.
Swoją drogą takie zagrywki są w ogóle legalne ? Mam jakieś podstawy, żeby dochodzić się zwrotu za resztę rat liczonych z zawyżonym wiborem ?
Macie info jak to wygląda w przypadku waszych leasingów w innych bankach?
#banki #leasing #finanse #prawo #protip #pieniadze
Crisu - Dobra Mireczki dajcie parę plusów to może niektórzy zaoszczędzą kilka złotych...

źródło: comment_16113089242OhHMcNdCqm5shq5TJ6o6v.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Crisu: leasingi nie działają w oparciu o prawo bankowe ani w sumie żadne specjalne ustawy dotyczące leasingow stąd wolna amerykanka. Ja kiedyś z aliorem miałem przejścia bo publikowali na stronie nowe warunki a zapominali wspomnieć o tym klientom.
  • Odpowiedz
@Crisu: przyglądałam się temu ale spójrz jeszcze na cennik dodatkowych usług z listopada 2020 - nowy harmonogram kosztuje całkiem wesoło:

99 zł za przygotowanie oferty 2% wartości kapitału pozostającego do spłaty w wyniku zmiany harmonogramu, lecz nie mniej niż 499 zł


i np w moim przypadku totalnie sie nie opłacało bo też już finisz i wiecej by mnie skasowali za harmonogram niż bym zyskała.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@peron684: no Kurla to żebym nie wyszedł jak Zabłocki na mydle. Oczywiście jak dzwoniłem i pisałem to nikt mi o jakis opłatach nie powiedział. Umowę podpisywałem ponad 2 lata temu to nie było tego zapisu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@peron684: maile przychodzą do żony więc na bank to zlała. To by w sumie mogło nawet tłumaczyć czemu po miesiącu dopiero odpisali. Pisałem z pytaniem o WIBOR w grudniu
  • Odpowiedz
@peron684: możesz podesłać linka. Bo w toip ze strony widzę tylko zmiana harmonogramu spłaty rat 250zł i 50zł za sporządzenie takiej umowy. Coś czuję, że #!$%@? zrobiłem interes życia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chociaż taką zmianę harmonogramu spłaty rat to bym rozumiał, że chce zmienić okres leasingu a nie zmienia się WIBOR który jest czymś dla mnie niezależnym
  • Odpowiedz
@Crisu: a oni mają w ogóle na stronie takie dokumenty? XD w sensie na aliorleasing nie widzę w ogole toipów czy czegokolwiek. Do mnie to przyszło mailem, nie ma zadnych linków ani nic.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@peron684: wpisałem w google Alior toip. No nic zobaczymy co przyślą . Już od 2h chodzę #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz