Wpis z mikrobloga

190+1=191

Tytuł: Lolita
Autor: Vladimir Nabokov
Gatunek: literatura piękna
Ocena:10/10

Ta książka nie zawiodła. Podobało mi się zestawienie pięknej prozy i niepokojącej tematyki. Trudno opisać, co myślę o tej książce, więc podam tylko kilka przymiotników: fascynująca, niepokojąca, szalona, tragiczna.

Można być przeciwko pedofilii ale mistrz prozy tak pięknie manipuluje czytelnikiem, że po przeczytaniu tej książki będzie wam żal tylko pedofila Humberta.

Ogólnie rzecz biorąc, byłem całkowicie urzeczony tą dziwną, ale kuszącą powieścią.

#bookmeter
V.....e - 190+1=191

Tytuł: Lolita
Autor: Vladimir Nabokov
Gatunek: literatura pi...

źródło: comment_1611659182UTwX0e6kEw3KPwoEo8DRYc.jpg

Pobierz
  • 6
@VernonCape: Wiem, że to klasyk, ale koncepcja, żeby wykorzystać prawdziwą historię 11-letniej dziewczynki, która została uprowadzona i gwałcona wiele lat przez pedofila, a potem była przez to szykanowana przez lokalną społeczność, i zmienić ją na niewinną fascynację starszego mężczyzny młodymi dziewczynkami, jest dla mnie obrzydliwa
@VernonCape: Książka jest o spektrum miłości niedojrzałej, wręcz niepełnosprawnej i upośledzonej, która napotkała mur w postaci braku rozwoju emocjonalnego. Hubert dorastał ale jego dojrzałość skończyła się na dojrzałości dwunastolatka. To więcej niż zwykła, chora dewiacja seksualna.