Wpis z mikrobloga

@Czikoo: @Daro_: @waldinio: niby na tych końcach jest zagęszczone zbrojenie taki filmik znalazłem na yt instruktażowy z firmy h+h tyle ze jeszcze starszy bo z 2014 i nie wiem czy się cos zmieniło i teraz można je ciąć czy dalej się nie powinno
(5:45 tak jakby nie zaskoczyło)
trochę słabo gościa słychać ale bez tragedii
Artven90 - @Czikoo: @Daro_: @waldinio: niby na tych końcach jest zagęszczone zbrojeni...
@Artven90: @waldinio: @Daro_: @Czikoo: no to teraz ciekawostka. H+H ma dwa rodzaje nadproży, zbrojone i niezbrojone. Te drugie ciąć można na pewno natomiast jeżeli chodzi o te pierwsze to na stronie nie zauważyłem wzmianki o zakazie cięcia. Wypadałoby dopytać u źródła. Firma Solbet również nic o tym nie wspomina.
u Budowlańca po odcięciu kawałka widać cztery pręty , które pewnie idą po długośći całego nadproża, więc wątpię żeby nie można było ciąć.

@Daro_: na filmie handlowiec mówi wyraźnie, że chodzi o strzemiona których tam nie będzie widać.
@Artven90: @Czikoo: @Daro_: @ksiak: Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, nie znając dokładnie rozstawu strzemion w belce. Jeżeli rozstaw strzemion jest zagęszczony w strefie podporowej tak jak na tym rysunku ( https://docplayer.pl/docs-images/93/114451884/images/6-0.jpg ) - to nie powinno się ciąć. Jeżeli rozstaw strzemion jest taki sam i producent zezwala na cięcie aby dopasować do odpowiedniego otworu to można.