Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy!

Taka sprawa - chcę kupić działkę i niestety muszę kupić przez pośrednika. Tak się złożyło, że działka która mnie interesuje została zaprezentowana mi przez jednego pośrednika, który ma żydowską prowizję 3% - umowę podpisała moja żona. Teraz tę samą działkę mogę mieć od innego pośrednika z prowizją poniżej 1% - jak się teraz wymiksować z pierwszej umowy - obowiązuje jeszcze 2 lata.

Czy skoro umowę podpisała żona to mogę ja kupić przez drugiego pośrednika (problem jest taki że mamy wspólnotę majątkową)

#nieruchomosci #prawo #posrednictwo
  • 8
@wargi-sromowe-mniejsze: trzeba sprawdzic jaki jest zapis w umowie. Rozumiem ze zona poprosila o kopie umowy?

My mamy np w umowie zapis: "§2 Strony ustalają, że wynagrodzenie należne jest Przedsiębiorcy w chwili zawarcia przez Zamawiającego jego Pełnomocnika lub osoby związanej z nim jakimkolwiek stosunkiem osobistym, rodzinnym umowy, na mocy której przeniesione zostaną na Zamawiającego prawa do nieruchomości prezentowanej* za pośrednictwem Przedsiębiorcy. W okresie obowiązywania umowy. Oraz przez okres 12 miesięcy po jej
@wargi-sromowe-mniejsze: w teorii żona podpisałą, nie ty. więc raczej się typek nie dowie że ty ją kupiłeś. No i zależy co ma wpisane w tej umowie i jakie wyłączenia.

Jpd, XXI wiek, a ludzie na pałe podpisują to co im pod mordę podsuwają xD prowizje z pośrednikiem się zawsze negocjuje, i robi to przed podpisaniem kwitu, mało tego, pytasz go o to #!$%@? przez telefon i przez telefon uzgadniasz prowizje nie
@wargi-sromowe-mniejsze pośrednik sprawdzi w KW, tak robią po czasie i jak masz wspólnotę może być tam też żona. Możesz spróbować we wypowiedzieć umowę, jeśli masz warunki. Ponoć w sądach większość pośredników j tak rozegrywa, jak za ich plecami się dogaduje kupujący ( ͡ ͜ʖ ͡)

Polecam grupę na fb dla pośredników, napisz tam że jesteś pośrednikiem, chce Cię wykiwać kupujący, opisz sytuację z perspektywy drugiej strony i