Wpis z mikrobloga

tak dużo gier na #nintendoswitch bez pudełek? Zjadają je ludzie czy co xd


@kett: ja wytłumaczę

Kadridże - w przeciwieństwie do płyt dużo łatwiej trzymać luzem (i nic im to nie szkodzi) lub w organizerach

Jak gdzieś zabierasz switcha ze sobą to wrzucasz kilka kadridży do małego case'a, a nie targasz pudeł, a te często lądują zwyczajnie w śmieciach bo są spore względem wielkości kadridży. Zajmują głównie miejsce
@kett: oprocz tego co napiaal Atreyu, powody sa jeszcze:

- ktos kupil juz sam uzywke i nie przyszla w pudelku
- podroby. Z uwagi na duza cene gier, ludzie kupuja gdzie najtaniej i akceptuja,ze nie ma pudla
- kradzieze. To chyba glownie. Ze sklepu lepiej wyniesc sam kartridz, bo a) jest maly i b) kartridz nie bedzie mial naklejki z tagiem nfc, wiec nie zapiszczy na bramkach, a pudelko moze zawiera
Znam paru ludzi którzy nie trzymają płyty CD poza pudełkami, więc pewnie i wielu się znajduje takich, co w kardridżach do switcha też sobie odpuszczają
@kett: też zadawałem sobie to pytanie, dopóki nie zbudowałem małej kolekcji - i to naprawdę małej. Te pudełka są po prostu bez sensu. Płyty trzeba było trzymać w pudełkach, żeby się nie porysowały. Kartridże nie mają tego problemu. Jak dla mnie to oni je powinni sprzedawać w jakichś foliowych torebkach z gąbką, czy coś w tym stylu. Przecież tam w 99% przypadków nawet głupiej ulotki reklamowej nie ma, o instrukcji nie