Wpis z mikrobloga

Witam w moim cyrku, właśnie dostaliście darmowy bilet na spektakl pod tytułem "Patrzymy Drukarce na Rączki".


Na co NBP w miesiącu STYCZEŃ 2021 wydał pieniądze? (W podsumowaniu biorę pod uwagę tylko operacje outright buy)
PS0425 Skarb Państwa - 312mln
PFR0827 Polski Fundusz Rozwoju - 929 mln (obligacje funduszy czy agencji nie są wliczane w dług publiczny według obliczania długu na sposób Polski, jeśli się mylę proszę mnie poprawić) - PFR z tej emisji wypuścił obligacje łącznie na 5mld xD
DS1030 Skarb Państwa - 253mln

Łącznie zakupy NBP w samym styczniu - 1503,33 mln PLN - Not good not terrible, zdolności NBP są większe co pokazał w zeszłym roku. Za miesiąc kolejne podsumowanie.

Patrząc na oprocentowanie tych obligacji i termin wykupu są dewaluowane o wasze oszczędności. Dobra robota panie Glapiński xD

#kochanekhedgefund <--- Tag do followania lub blokowania moich wysrywów odnośnie giełdy i finansów, nie mam zamiaru nikogo wołać do wpisów xD

#gielda #finanse
  • 3
@0utsider: a co konkretnie nie rozumiesz? NBP skupuje obligacje wyemitowane przez wskazane podmioty na śmieszne procenty na bardzo długi okres (przy obecnej inflacji za 30 lat ten dług będzie właściwie nic nie warty).

O ile jeszcze skupowanie przez NBP obligacji skarbu państwa jeszcze da się jakoś usprawiedliwić o tyle pompowanie funduszy to już patologia.