Wpis z mikrobloga

@scrubGrub: W pożyczki których firm wrzucasz aktualnie kasę na Mintosie? A po wyjęciu większości większości kapitału gdzie zamierzasz głównie inwestować? Mintos miał jednak w swojej ofercie sporą różnorodność firm
@Zamoysky: 2,5k euro na Mintosie nadal będzie znaczącą pozycją w moim portfelu i pozwoli inwestować w wielu pożyczkodawców. Cześć środków przerzucę na Lendermarket i stojący za nim CreditStar. Jeśli pojawią się dobre oferty to możliwe, że nadwyżki zasilą również EvoEstate lub EstateGuru. W wolnym czasie pracuje nad tym, aby zgrabnie zaprezentować Wam również moje portfolio akumulacyjne (ETFY, giełdy, crypto), ale ostatni ścisk zabiera mi czas potrzebny do podrasowania bloga :-)
Credistar


@bartekjip: Ani jednego, ani drugiego nie zamierzam redukować.

Z Credirstar jestem zadowolony. Przerzucam ich udział z portfelu Mintosowego na bezpośrednią platformę.

Evo przechodzi troche zmian po zmianie zarządu. Fee na Secondary Market to raczej popularna praktyka, a to że do tej pory go nie było traktowałbym raczej jako promocję, która się skończyła. Wyniki za 2020 mnie satysfakcjonują.
@scrubGrub @bartekjip : Pisaliście ostatnio, że wychodzicie całkowicie z pozyczek Mintosa w złotówkach. Co jest z nimi nie tak? Widzę np, że Creamfinance daje niezłe 11,5%, pożyczki zazwyczaj na ~30 dni, brak przedłużeń harmonogramów i gwarancja wykupu. Jaki jest haczyk?
@Zamoysky: Inflacja w Polsce (PLN) jest większa niż w strefie Euro. W dłuższej perspektywie jeśli złotówka będzie się osłabiać, samo to osłabienie będzie stanowić twój zysk do którego dojdzie jeszcze oprocentowanie pożyczki.
@bartekjip: To dokładnie ten sam poziom co SM na EstateGuru, którego ciągle zachwalasz. Skąd ta rozbieżność Twoich opinii? Co więcej ostatnio Evo ogłosiło, że pierwsza transakcja w miesiącu jest free :-)
@scrubGrub: Nie gryź ręki która cie karmi ;)

Jeśli firma wdraża zmianę informując o tym klientów 24h przed - to złe wygląda, a tak własnie robi Crowdestor. Co będzie jak stwierdzą że to za mało i jutro to będzie 4%? Brak regulacji w obszarze P2P na to pozwala. Tutaj jedyne co pozostaje to bazować "track record" platformy.

EstateGuru ma 2% SM fee ma również zdecydowanie lepszy "track record", nie jest pośrednikiem,