Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie do użytkowników #trackball. Od dobrych kilku miesięcy myszki zaczęły mnie uwierać. Doszło do tego, że w pewnym momencie zaczął mi drętwieć serdeczny i mały palec i drętwienie postępowało dalej do łokcia. RTG niczego specjalnego nie wykazało. Zmieniłem myszkę, kilka podkładek i drętwienie ustąpiło, ale nadal, pracując/grając na komputerze, całe napięcie skupia się w jednym punkcie tuż przy nadgarstku. Leworęczność dodatkowo zawęża listę urządzeń, stąd moje zainteresowanie trackballami. Czy faktycznie jest bardziej komfortowo po przesiadce? Słabe strony prócz czyszczenia rolki? Jak sprawdza się w przypadku grafiki 2d ( PS, AI). Z tego co widzę popularne są trackballe Kensingtona, ale jeśli macie alternatywy uwzgledniające leworęczność to będę wdzięczny za sugestie.
#myszka #trackball
  • 1
@encart30: A do grafiki nie uzywa się przypadkiem rysika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jest masa myszek bez wyprofilowania dla danej ręki, ja sam używam logitech G pro wireless, jest możliwość włożenia zaślepek w przyciski boczne i używanie tylko lewej lub prawej strony, a nawet obu lub w ogole, myszka jest mała i super lekka.
Co do twojego bólu to ci się może carpal tunnel ujawnia albo masz