Wpis z mikrobloga

@2-aminopirydyna: Ok, to wyślij później zapisy trasy, chętnie zobaczę. Byłem wczoraj 42km po Beskidach połazić i ludzi było kilkadziesiąt razy mniej, niż latem. Zima jest dobra, gdy jest koło zera i świeci słońce, a takich dni jest 10% przez całą zimę...
  • Odpowiedz
@kuss115: Jak jest więcej niż +30 to też nie jestem w stanie spędzić w plenerze więcej niż godzinę. A wystarczy nawet mniej, bo mam chyba jakieś zaburzenia hormonalne i dla mnie 22-23 stopnie to już upał ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jedyne co mnie w tej chwili martwi to mój pies - nie lubi nosić butów, więc mu łapy marzną i nie chodzimy teraz zbyt długo.

Jeśli chodzi
  • Odpowiedz
@dracuch: No widzisz, ja znowu upał znoszę rewelacyjnie. W zeszłym roku jechałem trasę Pszczyna - Warszawa na rowerze, z czego ponad połowa trasy była w upale rzędu 30 - 40°C. Te 40°C nagrzane od asfaltu, bo oczywiście w klatce meteo na 2m taka temp. jest w Polsce praktycznie niemożliwa.
Zimę lubię, gdy jest leciutki mróz i 5 - 10 świeżego śniegu + słońce i lekki / brak
kuss115 - @dracuch: No widzisz, ja znowu upał znoszę rewelacyjnie. W zeszłym roku jec...

źródło: comment_1612779274Wyi5F2N4tAzC4NfOF2nqUq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kuss115: A to ci zazdroszczę. Biorąc pod uwagę, że w Polsce więcej jest w ostatnich latach dni upalnych niż mroźnych (zwłaszcza na zachodzie, gdzie mieszkam), wolałbym woleć wysokie temperatury :)
  • Odpowiedz
więcej jest w ostatnich latach dni upalnych niż mroźnych


@dracuch: Chyba bierzesz pod uwagę tylko zimę 2019/2020. Średnio rzecz biorąc przymrozków / mrozu jest kilka razy więcej niż upałów.
  • Odpowiedz
Beznadziejny klimat w Polsce, gdzie przez większość roku jest zimno, ciemno, mokro, błotniście i szaro-buro, to jedna z przyczyn dlaczego Polacy są takim smutnym i wycofanym narodem. Nie chcę mówić, że to główny czynnik ale na pewno jeden z czynników, który przyczynia się do takiej depresyjności w kraju i wysokiego wskaźnika samobójstw.


@Trybun_Plebejski: Jest dokładnie tak jak mówisz, dlatego zalecam emigrację w kierunkach słonecznych. Gwarantuję że po dłuższym czasie mieszkania ze
  • Odpowiedz