Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy i Mirabelki, zwracam się do Was z prośbą o #wykopefekt . Zrobiłam też znalezisko i na tym koniec, bo nie chcę tutaj spamować.

Na wykopie jestem od ponad 11 lat, część z Was mnie poznała także w realu na spotkaniach wykopowych. Nigdy o nic nie prosiłam, bo na szczęście nie musiałam.

Niestety teraz jest ta chwila, gdy zwracam się do Was wszystkich: mój sąsiad, kolega z dzieciństwa, teraz ojciec małej Klary i Kornelii, którego znam od urodzenia, jest chory. Mieszka parę domów dalej od moich rodziców, w dzieciństwie razem bawiliśmy się w "bazy" i graliśmy w Prince of Persia.

Wojtek jest starszy ode mnie o kilka lat. W marcu 2020, zatem niecały rok temu, zdiagnozowano u niego guza mózgu- glejaka. Od tej pory miał już operację, radioterapię, chemioterapię i kolejną operację pod koniec grudnia. Ten guz nadal w nim jest. Nie da się go usunąć, lecz można zahamować jego rozwój. Jest szansa, są terapie, niestety horrendalnie drogie. Dlatego proszę Was o wsparcie. Jeśli nie finansowe, to chociaż o wykop.

Pamiętajcie, że darowiznę przeznaczoną na działalność organizacji pożytku publicznego, a taką jest Fundacja wspierająca Wojtka,można odliczyć od podatku- ulga podatkowa wynosi aż 6% wartości dochodu. Czyli od każdego 1000 zł dochodu, aż 60 zł może do nas wrócić!
Jeśli wpłacicie teraz kwotę x, będzie można ją odliczyć za rok przy składaniu zeznania podatkowego za rok 2021. Chętnie wtedy pomogę się rozliczyć, jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy. Ale i ja Was proszę: POMÓŻCIE!

Historię Wojtka możecie przeczytać tutaj.

Nr konta do wpłat:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Santander Bank
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “2833 pomoc dla Wojtka Kućmierza”

Aby przekazać 1% podatku dla Wojtka:
należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243
oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2833 pomoc dla Wojtka Kućmierza”
a19 - Cześć Mirasy i Mirabelki, zwracam się do Was z prośbą o #wykopefekt . Zrobiłam ...

źródło: comment_1612779924yoJJfvOfDcMxK1twygrhMM.jpg

Pobierz
  • 114
Kolejny wpis o tym, że ktoś gdzieś obiecuje niesamowite efekty a prawda jest taka że to jedynie żerowanie na naiwności.

To samo jest z operacjami i terapiami oferowanymi przez lekarzy z USA - to samo robią w Polsce ale jasno zaznaczają że nie ma wysokich szans na powodzenie, jedynie 50/50... No ale nieee, zbieramy 5 milionów na operację tu, 2 miliony tam...

____
Niech facet teraz spędza każdą chwilę z rodziną, bez
@rbk17: nie jest to możliwe, ponieważ niecały rok temu zdiagnozowano raka, i od tej pory były operacje, radioterapia i chemioterapia, które skutkowały utratą włosów Wojtka. Wcześniej się tak nie nosił ;)
@a19: znajdziesz chociaż jeden artykuł naukowy (w czasopiśmie naukowym), który będzie wykazywał choćby teoretyczną możliwość działania takiej terapii?

Piszesz, że to żadna terapia lewoskrętną witaminą C, ale terapia grzybami shiitake - to jest jakaś różnica? Jako argument podajesz, że witamina C leczy szkorbut - brak witaminy C powoduje szkorbut i taka jest istota witamin, są potrzebne do życia, tak zostały zresztą odkryte na podstawie chorób powstających przy niewłaściwej diecie. Używanie tego
Oferowanie magicznych ziółek to #!$%@?ństwo, a najgorzej gdy robi tak lekarz który rzekomo miał "po pierwsze nie szkodzić". Sprzedając fałszywą nadzieję tylko przedłuża się cierpienie tej rodziny, po tym jak w miarę upływu czasu będzie się okazywać, że te eksperymentalne metody też są nieskuteczne. Zrozpaczony człowiek może się chwytać każdej nadziei, choćby najmniej racjonalnej (w końcu miliony zdrowych ludzi grają w totka). Żerowanie na tej nadziei to jest dla mnie jakiś rodzaj
@a19: pole magnetyczne? czyli jednak zbieracie na szarlatanizm. Dzisiaj wiemy, dzięki badaniom które były przeprowadzone, że magnetoterapia nie ma nawet jednoznacznego wpływu na walkę z bólem.

grzyby shiitake - nie pierwszy raz słyszałem o ich magicznym działaniu. tak samo jak pędzlaka czy marihuany - kolejny szarlatanizm niepoparty nauką

nanotherpy - tutaj nie umiem tego jednoznacznie skrytykować ale nie ma ku temu żadnych argumentów. dodatkowo to jest jako wspomagacz aby lepiej działała
@xtedek: 500+? Właśnie się okazało ze kilkaset milionów panowie z pis przeyebali na szpitale Covidowe, w których sie nikt nie leczy. I jak tu nie marzyć o karze śmierci za defraudację publicznej kasy?!
Robię przelew co miesiąc na 1430zł do ZUS


@xtedek: Właśnie dlatego brakuje kasy w NFZ. Bo samozatrudnienie, prawda? Czyli składka zdrowotna to ~400 PLN z tego, pewnie z 6x mniej jabyś był na UOP. Tak, szpitale działają źle, mają wiele problemów, ale istotną częścią braku pieniędzy w ochronie zdrowia jest to, że większość dobrze zarabiajacych płaci minimalną składkę.