Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś, zachęcony przez Gobiego, szuka nasion chili, to mogę podzielić się trzema zestawami z różnych stron Europy. ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:U mnie wszystkie kiełkowały dość szybko i w 100%, więc też nie powinniście mieć problemów z nimi, a w taki sposób więcej osób będzie miało okazję, aby wypróbować więcej odmian. Starannie wybierałem je dla siebie, więc powinno być ciekawie, różnorodnie i smacznie, bo część to klasyki w swojej regionalnej kuchni. Optymalny wybór na przyzwoitą uprawę tarasową albo większy balkon. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Semillas, Kanary (wysoka jakość i czyste odmiany)
a) nieopisany miks (trochę zabawy w zgadywanie nie zaszkodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)) po 1x z gatunku chinense:
-Aji Jobito
-Aji Panca Lima
-CGN 21500
-Scotch Bonnet MOA
-Fatalii White
b) po 2x z gatunku baccatum:
-Aji Pineapple
-Aji Fantasy White
-Starfish Yellow

Faddas, Sardynia (nieizolowane, ale ekstrawaganckie)
-2x Jay's Pink (F5)


Badskingarden, Belgia (nieizolowane)
-2x Chupetinho Chocolate (off pheno)

Habanerochili, Polska (nieizolowane, własnoręcznie wybrane z owoców)
-20x Lemon Drop - odmiana plenna i łatwa w uprawie, umiarkowana ostrość i cytrusowy smak czynią ją idealną na kanapki, stworzona do ryb, a i susz jest bardzo aromatyczny, więc można śmiało zaszaleć z ilością, jeśli tylko ktoś ma dosyć miejsca i można zapewnić ciepłe podłoże od rana. U mnie rosną już od końca listopada i mają się dobrze. ()

Nie wiem jak to wycenić, ale niech będzie powiedzmy 27zł za zestaw (dostępne 3) plus dowolna przesyłka. Dla pierwszych dwóch osób znajdzie się jeszcze jakiś gratis.

Oprócz tego powinny mi zostać chyba ze dwie paczki Lemon Drop i po kilka sztuk Jay's Pink i Chupabrain - chociaż tymi najchętniej bym się jeszcze wymienił na coś ciekawego.

#papryczki #chilihead #chili #ogrodnictwo #domowyogrod #uprawiajzwykopem
  • 5
@HansLanda88: Może zwiększę zasięg jak wstawię tu odpowiedź, bo część osób obserwuje mnie po nicku, a nie po tagu :)

Oferta fajna. Rozumiem, że nie wysiewałeś wszystkich nasion z pakietów, które zamówiłeś?

CGN 21500 będziemy mogli sobie porównywać, bo też je kiełkuję :)
@gobi12: zostawiłem po kilka na wszelki wypadek, ale oprócz Turbo Pube wszystko bezproblemowo rośnie. W efekcie zrobiło się niestety bliżej 100 niż 50. O ile Rocoto i Aji chyba spokojnie można potraktować nieco po macoszemu i ewentualnie wystawiać w skrzynkach w bardziej słoneczne dni, tak na chinensy mam przewidziane kilka metrów południowego parapetu za roletą, idealne solarium, ale i tak wszystkie się tam nie pomieszczą. W ogóle jak bardzo mogą się