Wpis z mikrobloga

#xboxseriesx #xboxone #gamepass

Od czasu kupna xboxa przeszedłem (grudzień 2020):
- resident evil 7 (8/10)
- Ori and the Will of the Wisps (9/10)
- injustice 2 (8/10)
- outer worlds (8/10)

Gram pomiędzy grami:
- battlefiled 5
- Star Wars: Battlefront II

Dropnąłem:
- Battletoads

Wstrzymałem granie:
- Star Wars Jedi: Upadły zakon

Teraz gram:
- gearsy 4

W kolejce mam jeszcze około 20 gier do ogrania :)

Na #ps4 grałem tak, że przez pół roku męczyłem jednego exclusive'a (albo wieśka). Na xboxie granie traktuje w sumie bardziej jako rozrywkę, czyli ogrywam sobie gierki jak coś nie podejdzie to nara, nie maksuje, po prostu sobie gram dla przyjemności 1h dziennie. Fajnie, że gry są dość krótkie bo granie się nie nudzi.

Dla casuala który dość dużo gra nie ma lepszej oferty niż gamepass. A wszystko za około 15 zł na miesiąc. Szkoda, że polacy są tak uprzedzeni do xboxa, xbox series s/x jest spoko.

Wiadomo wszystkie gry są dzielone z PC, ale w cenie konsoli nie kupisz porządnego kompa do grania.

#gry
  • 53
  • Odpowiedz
@Cinkito:

i dlatego, że pojedyncza opinia czy recenzja nie jest obiektywna trzeba patrzeć na ogół recenzji i opinii graczy

No nie. Wiele razy i to naprawdę wiele razy się przejechałem na takim podejściu i to właśnie nawet ostatnio grając na ps4 i kupując te rzekome wybitne exslusivy sony.

HZD grałem spoko fabuła, ale nie zgodzę się do dużej swobody to kolejny dość monotonny open world ala AC albo spiderman. Mało interaktywny
  • Odpowiedz
HZD grałem spoko fabuła, ale nie zgodzę się do dużej swobody to kolejny dość monotonny open world ala AC albo spiderman. Mało interaktywny świat. Ale HZD ma ciekawy setting + fajna walka z tymi mechanicznymi zwierzętami.

Dobry open world to Zelda na switcha. Chodzi o to, żeby można było eksperymentować i żeby świat był interaktywny a nie tylko makieta jak w Spidermanie, AC, Wiedźminie, Cyberpunku i tak dalej.


@x134xvb: kwestia gustu.
  • Odpowiedz
Coś w tym jest. Sam się przesiadłem z PS4 na XSX i takie same mam odczucia. Wiadomo, na PS4 też można sobie dobrać bibliotekę gier, ale gamepass daje wygodę wyboru. Mogę wypróbować gry, na które wcześniej nie zwróciłbym nawet uwagi, a jak coś mi się nie spodoba to nie muszę żałować wydanych pieniędzy. No i wsteczna kompatybilność jest świetną sprawą, bo nieraz miałem ochotę wrócić do jakichś starszych tytułów.
  • Odpowiedz
@Cinkito:

Klepiesz w kółko to samo, i w sumie co to ma na celu? Ja Twoje zdanie rozumiem i szanuję, tak trudno Ci zrozumieć, że ta cudowna usługa game pass nie jest dla wszystkich i że dla mnie o wiele więcej są warte exy Sony, które dla mnie są świetnymi grami?

Nie rozumiesz ani nie szanujesz. W sumie jesteś typowym fanboyem bo ja mam ps4, switcha i xboxa a ty wypowiadasz
  • Odpowiedz
@Cinkito: Tylko przez takich fanboyów jak ty właśnie nigdy nie patrzyłem na xboxa bo ps lepsze. Tylko to gówno prawda jest.

Nie mówię, że ps #!$%@?, ale overhype mocny co mi się też zdarzało.
  • Odpowiedz
Potęgą gamepassa jest różnorodność. Gram w gearsy 4 i są trochę nudne, takie nudniejsze uncharted ale z racji że mogę sobie pograć w coś innego równolegle to jest ok, a jak mi się znudzą wybitnie mocno to nie skończę bo mam 200 innych gier do wyboru.


@x134xvb: probujesz udowodnic ze jedna usluga jest lepsza od drugiej "bo tak, i #!$%@?" chociaz obie oferuja de facto to samo xD

Na ps4/ps5 to
  • Odpowiedz
@Dante27:

Ja tam zrobilem research, wypisalem plusy i minusy co MNIE odpowiada, i na tej podstawie kupilem lepsza DLA MNIE konsole :)


Ale rozpisałeś je na kartce? Żartuje. Serio nie kumasz w ogóle na czym polega gp i dlaczego ludzie go tak zachwalają i naciskają sony na by zrobili coś podobnego. Jesteś niestety teoretykiem i nie wiesz jak gp zmienia sposób grania i się nie dowiesz bo robisz (#!$%@?ą) analizę. Jakby
  • Odpowiedz
@Dante27: ale gdyby jakimś cudem sony zrobiło GP dla psa to rozważałbym silnie przesiadkę na psa ale to pod warunkiem, że masz dobre gry i exslusivy od razu w usłudze. Tak żeby mógł eksperymentować z grami nie tracąc czasu ani pieniędzy.

liczyłem na ps collection ale to kolekcja exów które juz wszyscy ograli bo na psie oprócz graczy w fifę to masz głównie ludzi którzy grają w przeważającej części głównie w
  • Odpowiedz
Ale rozpisałeś je na kartce? Żartuje


@x134xvb: a to jakas ujma na honorze? Tak, na kartce, obie konsole zgarnely sporo plusow, ale wybralem PS bo EKSKLUZIWY (xD), a tak serio, szukalem gier z dobra fabula ktorych na pcmasterrace bylo i jest coraz mniej, i to mi dalo Sony.

Serio nie kumasz w ogóle na czym polega gp i dlaczego ludzie go tak zachwalają


@x134xvb: no wcale, szczegolnie ze korzystam z
  • Odpowiedz
Nie rozumiesz ani nie szanujesz. W sumie jesteś typowym fanboyem bo ja mam ps4, switcha i xboxa a ty wypowiadasz się na temat czegoś czego nawet nie masz.


@x134xvb: a czy to, że nie mam Xboxa oznacza z automatu, że nigdy nie korzystałem z niego albo z game passa? Oczywiście, że ja rozumiem Twoje zdanie. Podoba Ci się Xboxa bardziej od PSa? No super, świetnie, baw się dobrze!
A mi się
  • Odpowiedz
@x134xvb: jak uważasz ze bohaterka tlou2 była transem to albo nie rozumiesz tego terminu albo jesteś trollem.
Poza tym korzystaj sobie z tego xboxa i ciesz się graniem, nie musisz innym narzucać czy maja wybrać Ps czy xbox. Wyniki sprzedaży same to zweryfikują :)
Ps. Poza tym można mieć obie konsole i nikt tego nie sprawdza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz