Wpis z mikrobloga

Co się dzisiaj #!$%@?ło, to ja nawet nie.
Zamówiłem sobie ostatnio odkurzacz, niestety nie było dostępnego paczkomatu inpost lecz Smartbox - niedorozwinięty (jak się okazało) bliźniak Inpostowego Paczkomatu. Szło to 4 dni, ale w końcu doszło. Dziś dostaje SMS z kodem.
Idę na pocztę, stoi Smartbox. Wbijam pin, nr telefonu. I otwiera się taka mała skrzyneczka, myślę, co do cholery, patrzę a w środku... Awizo. Sobota, poczta zamknięta.
Kyrie #!$%@? elejson. Poczta Polska to stan umysłu.

#inpost #pocztapolska #kurierzy #kurier #przesylki
Pobierz l.....e - Co się dzisiaj #!$%@?ło, to ja nawet nie.
Zamówiłem sobie ostatnio odkurzac...
źródło: comment_1613246977V7XTKhenKe2vurKjBwTz3U.jpg
  • 121
via Wykop Mobilny (Android)
  • 46
@lubiemeble: Ty chociaż awizo dostałeś, mi ostatnio 3 raz tego typu paczka zaginęła na pobliskiej poczcie, wcześniej 2 razy zamawiałem do Żabki, teraz do tego automatu pocztowego i w trackingu paczka docierała do mojego Urzędu Pocztowego i cisza, po kilku dniach zgłaszałem się na pocztę, sami nie wiedzieli co się stało i gdzie jest paczka, wzywanie kontrolera, wydzwanianie do WERu, całe szczęście następnego dnia zazwyczaj paczka już była odnaleziona, ale dopiero
@lubiemeble: awizo w paczkomacie? O uj tego jeszcze nie grali XDDDDD


@ptasiek2: Ktoś przyjął za dużą przesyłkę na smartboxa i system zrobił error. Z doświadczenia wiem, że odkurzacz do żadnej skrytki nie wejdzie (rury z opakowaniem są po prostu za długie).
Ciężko powiedzieć dlaczego. Może nie umiał?

Trzeba zgłosić reklamację i poczekać na odpowiedź. Ciekawe jak się kurier poczty z tego wytłumaczy, bo standardowe, że nikogo nie zastał, nie przejdzie.

Ciekawe też, co pokazuje emonitoring.


@pcela: kurierzy poczty nie zostawiają awiz, tylko listonosze
kurierzy poczty, a własciwie pocztexu xD mają system który ci awizo smsem wysyła, a czasem nawet mailem, z kodem do odbioru, którego i tak nikt nigdy nie chce
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Miecz12:
Kurierzy poczty rozwożą przesyłki Pocztex Ekspres24, Pocztex Kurier48, Paczka Pocztowa, Paczka24, Paczka48, Przesyłka biznesowa i inne przesyłki z segmentu KEP.

Co do powiadomienia sms lub e-mail, to musi być podany nr telefonu lub e-mail, bez tego system nie wyśle powiadomienia, a i tak nie zawsze to działa (sam nie raz dostałem papierowe awizo od Pocztexu).

Co do kodu odbioru, to służy on do odbioru przesyłki w punkcie partnerskim (Ruch, Żabka,