Wpis z mikrobloga

Moja mama znalazła jakiś artykuł w internecie i zaczeła zarabiać na tym całym Bit Coin. Odbiera przekazy na poczcie, wpłaca na swoje konto i wysyła przelewy na giełdę Bit Bay. Podobno uzbierała się już duża suma (z samej prowizji 10% zostało już ponad 10 tysięcy dla mojej mamy). Pan menedżer z tego Bit Bay mówi, że z powodu wzrostu ceny Bit Coin potrzebne są nowe konta. Ja też mam założyć konto i zacząć zarabiać. Tylko mam pytanie czy to aby na pewno bezpieczne?? Czy nic złego nie stanie się jak wyślę swój dowód osobisty i zdjęcie na Bit Bay? Da się zarabiać aż takie pieniądze za zwykłe pójście na pocztę??? Trudno mi w to uwierzyć, ale moja mama bardzo mnie zachęca. Co o tym myślicie? Ja nawet nie zaczęłam tej pracy, a już stresuję się jak nie wiem.

#bitcoin #bitbay #kryptowaluty #pieniadze #pytanie
  • 25
@Chlejus: A co myslisz ze polska policja pojedzie do Rosji i zgarnie Saszkę, który to organizuje? Jak sobie to wyobrażasz? To stary numer. Zazwyczaj biorą studentów lub osoby starsze które myślą że za odebranie przelewu na poczcie ktoś im będzie płacił 10%, a nie są w stanie pojąc ze zostali zwykłymi słupami do prania pieniędzy.

Zadaj sobie proste pytanie, po co mieliby komuś płacic 10% skoro mobliby to sami zrobic i
@11262 pytanie czy ktoś sobie nie wypłacił większej kasy, ale pewnie ryzyko wliczone w koszta, być może transze są odpowiednio małe.
@rtone: Ale oni mają pełne dane osobowe/adresowe tego słupa, myślisz że jak by ktoś ich naciął na kasę to by nie wysłali kogoś żeby tą kasę sobie odebrać z procentami i dodatkowo jeszcze połamać komuś ręce? Zresztą na początek oni wysyłają małe kwoty żeby słupa przetestować, jak się sprawdza to dostaje więcej przekazów na większe kwoty, słup się cieszy bo zarabia więcej kasy, a saszka się cieszy bo pierze więcej kasy
@Chlejus: Nie prowadzę takich statystyk, ale zakładam że raczej większość jest wyłapanych. Bo jak wytłumaczysz w urzędzie skarbowym, że skąd miałeś kasę w wysokości 40-50tysiecy zł żeby wpłacić sobie na konto i później przelać na giełdę krypto?
@Chlejus: pamiętaj, że w urzędzie skarbowym to Ty musisz udowodnić niewinność, więc pewnie będą chcieli papiery potwierdzające wzięcie takiej pożyczki. Pamiętaj że banki też często blokują takie konta, na które spływa duża ilość gotówki, ewentualnie jest "cicha" blokada, czyli policja dostaje info że coś może się dziać nie tak z Twoim kontem lub pieniądze są niewiadomego pochodzenia.