Wpis z mikrobloga

@graf_zero Znajomość typu brzydka + ładna są jak symbioza, brzydka dzięki temu ma szansę poobracać się w towarzystwie, dostanie dobre słowo a ładna może podbić sobie ego na imprezie gdy "przypadkowo" jakoś wszyscy faceci podrywają akurat ją zamiast jej koleżanki.

Dziewczyna dobrze wie czy zalicza się do pasztetów czy lachonów, ładna dziewczyna nie musi słyszeć od swych psiapsiół że jest ładna.
a później kloc 100kg oczekuje księcia na białym koniu, bo przecież ona jest piękna i super XD


@harnasiek: A to akurat bzdura. Gruba lub brzydka dziewczyna pomimo licznych komplementów od koleżanek nadal wie, że jest gruba lub brzydka i ma z tego powodu zaniżone poczucie wartości, więc nie będzie czuć się piękna. A nierealne oczekiwania może mieć każdy, czego świetnym przykładem jest wykop. Oczekiwania mają to do siebie, że rzadko się
@DonTadeo: racja 100%. Wiem, ze mierne 5/10 ze mnie, ale musze czuć, ze podobam się swojemu facetowi.
Jestem przeszczęśliwa jak kupi mi bielizne, albo powie coś jak idziemy na randke i postaram się ładnie ubrać.

Były co chwile mi wytykał, każdy odstający kosmyk, boczki w zimę, każdy jednorazowy pryszcz, aż w sumie aż doszło do zaburzeń w jedzeniu i psychice. W końcu zakochaniu się w kimś innym, kto po prostu rozmawiając
a ze swojego doświadczenia wiem, że takie wymyślają najwięcej i chcą być adorowane bardziej niż normalne dziewczyny


@harnasiek: Że mogą chcieć być adorowane bardziej, to mnie specjalnie nie dziwi, w końcu mają mocno zaniżone poczucie własnej wartości, ale poważnie nie spotkałam się z tym, aby takie dziewczyny wymyślały sobie najwięcej i miały o sobie wygórowane mniemanie.
@Pesa_elf: @graf_zero: @PonuryBatyskaf:

Ja mam taką teorię, że kobiety celowo komplementują inne brzydkie kobiety po to, by te nie próbowały nic w sobie zmieniać i finalnie nie były dla nich konkurencją. Przykładowo jakaś gruba laska słysząc od koleżanek że jest gruba i otrzymując propozycje diety czy ćwiczeń finalnie mogła by się na to zdecydować i w efekcie poprawić swoją pozycję na ich tle.
@xstempolx Niegdyś badano tą kwestię i ustalono że kobieta stroi się by:
a) Przyćmić kobiety dookoła jej
b) Dla lepszego samopoczucia
c) By podobać się facetom

Najpierw kobieta dba o to by wyróżnić się z grona pań z swego środowiska(praca, szkoła, uczelnia, impreza) co podbudowuje jej poczucie wartości. Co później sprawdza w "warunkach bojowych" na płci męskiej. Tak właśnie wyglądał najczęstszy schemat występujący u badanych pań.
później kloc 100kg oczekuje księcia na białym koniu, bo przecież ona jest piękna i super XD


@harnasiek: Ale to dobrze. Nieważne, czy ona waży 45 czy 145 kg. Jeżeli po tym kiszeniu uwierzyła w swoją wybitność, to pod kopułą hula wiatr i to mnie brzydzi, a nie jej waga.
@graf_zero

Nie wiem, może te ładne i popularne dziewczyny mają jakiś tajny kod którym się wzajemnie identyfikują, i to jest ich sekretny język?


Moim zdaniem to jest po prostu taka gra społeczna i to działa. Kobiety to społeczne istoty i każda popularna i ładna dziewczyna chciałaby być postrzegana jako miła i dobra, więc komplementuje inne dziewczyny i w ten sposób robi sobie pozytywny PR. Taka, przykładowo 'gruba' dziewczyna albo jakakolwiek mniej atrakcyjna