Wpis z mikrobloga

  • 1
@halifax ja z ff korzystam od dobrych 15 lat. Zawsze najnowsza wersja. Od którejś tam wersji mam taki problem.

Nie jest to problem, który opisujesz. To o czym piszesz jest mi znane i to dotyczy zmulenia przeglądarki, a to zmulenie nie jest.

Po uruchomieniu przegladarki, nie wiem, czy ona coś w tle robi czy co, ale potrzebuje np. 5 minut by wyczytała kilka przypiętych kart i aby można było w ogóle wywoływać
@musicisgood: "Hamburger" menu -> preferencje -> na samym dole klik w ustawienia -> "Bez serwera proxy"

Instalowałeś ostatnio jakieś stery do kamery może? Bo ludzie mają podobny problem, ale chyba całkiem im nie działa - tylko biała strona. https://support.mozilla.org/en-US/questions/1326304

Czasami też profil się uszkadza i adblocker (uBO) blokuje start. Nowy profil powinien pomóc (albo wywalenie wszystkiego z folderu storage/default w profilu Firefoxa).
@musicisgood: Doskonale wiem o czym piszesz, też tak miałem.
Mi pomogło zezłomowanie wszystkich profilów i założenie nowego. Uruchom firefoxa z opcją -p na przykład przez cmd i będziesz mógł to zrobić bardzo wygodnie.

W ogóle każda przeglądarka jakiej używałem dłużej niż miesiąc zaczynała mi się tak długo uruchamiać, tak jakby ten konkretny zwalony element był w kodzie każdego projektu xD.
  • 0
@AtsuAtsu no ale usunięcie profilu oznacza utratę danych? Bo jak tak to ja sie w to nie rzucam :D

Co mi da opcja -p?

Ale skoro jest to powszechny problem to dlaczego Mozilla sobie z nim poradzić nie może ¯_(ツ)_/¯
@musicisgood: tak, usunięcie profilu oznacza usunięcie danych

Opcja -p przed uruchomieniem głównego okna przeglądarki pokazuje okienko gdzie możesz zarządzać profilami. Niby można usunąć profil z "Ustawień" ale u mnie coś przeglądarka nie umiała wtedy usunąć profilu, dopiero to okienko pod opcją -p pozwoliło.

Teraz najlepsze - ten Twój problem zniknął u mnie tak po prostu sam po jakimś czasie xD