Wpis z mikrobloga

Ekran LED pokazuje błękitne niebo na placu Tiananmen pośród gęstego smogu w ciągu dnia. Chiny, 23 stycznia 2013 r.

Aby uzmysłowić sobie to co dzieje się w Chinach, warto powiązać ze sobą kilka faktów. W Pekinie są dzieci, które nigdy nie widziały błękitnego nieba, ponieważ zawsze zasnute jest szarym smogiem. W najgorsze dni smog jest tak gęsty, że nie widać wielkich budynków z odległości kilku metrów. Istnieją restauracje, które pobierają dodatkową opłatę za czyste powietrze w lokalu. Oczyszczacze powietrza w domach chińskich metropolii są widokiem niemal tak powszechnym, jak telewizory. Chiński smog widać z kosmosu.

#fotohistoria #ciekawostki #chiny #smog #azja
b.....r - Ekran LED pokazuje błękitne niebo na placu Tiananmen pośród gęstego smogu w...

źródło: comment_1613924370fDpp4MMv7F2wwxh4wFKsMf.jpg

Pobierz
  • 99
  • Odpowiedz
@b0rubar: #!$%@?*a mnie bierze jak to widzę, na co wysiłki organizacji ekologicznych typu używaj wielorazowej torebki albo zmień piec (płeć pdk) jak oni wytwarzają tyle szajsu dziennie ile rodzina Kowalskiego nie wytworzy przez całe życie
  • Odpowiedz
W Pekinie są dzieci, które nigdy nie widziały błękitnego nieba


@b0rubar: Byłem w Pekinie w lecie 2019 przez niecały tydzień - dzień w dzień było błękitne niebo, ale miałem farta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jak oni wytwarzają tyle szajsu dziennie ile rodzina Kowalskiego nie wytworzy przez całe życie


@MTGrubas: fun fact: rodzinka Ching-Chiang wytwarza srednio znacznie mniej zanieczyszczen niz rodzina Kowalskich
  • Odpowiedz
@MTGrubas: wytwarzają ten szajs przy produkcji większości rzeczy jakie Kowalski, Schmidt czy Smith ma w domu. Smog akurat nie powinien nas martwić bo on zostaje na miejscu.
  • Odpowiedz