Wpis z mikrobloga

Ekran LED pokazuje błękitne niebo na placu Tiananmen pośród gęstego smogu w ciągu dnia. Chiny, 23 stycznia 2013 r.

Aby uzmysłowić sobie to co dzieje się w Chinach, warto powiązać ze sobą kilka faktów. W Pekinie są dzieci, które nigdy nie widziały błękitnego nieba, ponieważ zawsze zasnute jest szarym smogiem. W najgorsze dni smog jest tak gęsty, że nie widać wielkich budynków z odległości kilku metrów. Istnieją restauracje, które pobierają dodatkową opłatę za czyste powietrze w lokalu. Oczyszczacze powietrza w domach chińskich metropolii są widokiem niemal tak powszechnym, jak telewizory. Chiński smog widać z kosmosu.

#fotohistoria #ciekawostki #chiny #smog #azja
b.....r - Ekran LED pokazuje błękitne niebo na placu Tiananmen pośród gęstego smogu w...

źródło: comment_1613924370fDpp4MMv7F2wwxh4wFKsMf.jpg

Pobierz
  • 99
  • Odpowiedz
@b0rubar: #!$%@?*a mnie bierze jak to widzę, na co wysiłki organizacji ekologicznych typu używaj wielorazowej torebki albo zmień piec (płeć pdk) jak oni wytwarzają tyle szajsu dziennie ile rodzina Kowalskiego nie wytworzy przez całe życie


@MTGrubas: I czemu ciebie niby to denerwuje? Mi bardziej zależy by w Polsce było świeże powietrze i by moi bliscy byli zdrowi, a nie Chińczyki w Pekinie, więc jak najbardziej propsuję walkę ze smogiem na
  • Odpowiedz
@b0rubar: informacja nieprawdziwa. Wszystkie dzieci już widzały błękitne niebo w tamtym roku podczas pandemii w Chinach. No chyba, że akurat były zamknięte w domach zabitych dechami. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@fafankulo: Denerwuje mnie to bo nie patrzę na ten temat krótkowzrocznie, Polska i Chiny są na tej samej ziemi więc jeśli wspólnie nie zmniejszymy zanieczyszczeń to nawet jak Polska będzie totalna zero waste to nic to nie da. A mi też zależy żeby w Polsce było czyste powietrze, nie napisałem że mnie denerwuje ze w Polsce sa akcje ekologiczne tylko ze denerwuje mnie sytuacja w chinach
  • Odpowiedz
co z tego skoro jest tych rodzin znacznie więcej?


@hphp123: no to z tego, że nie można winy za zanieczyszczenia zrzucac na Chiny, skoro Zachod per capita jest wiekszym trucicielem. Zaraz powiesz: ale Chiny sa duze!! No to, ok, podzielmy Chiny na 1000 panstewek i kazde z nich bedzie truć tylko minimalnie. Wtedy problem zniknie? Bo taka EU razem wzieta robi wiecej syfu niz cale Chiny, a ma nawet mniejsza populacje.
  • Odpowiedz
@memento_mori: Polska czy UE muszą truć aby utrzymać nasz wysoki poziom życia, Chińczycy są do tego zbędni a nawet uniemożliwiają rozwój klasy przeciętnych pracowników i niższej klasy średniej
  • Odpowiedz
@b0rubar: Potwierdzam, mieszkałem w Pekinie przez 5 meisięcy i tylko przez kilka dni było widać Słońce (jest to głównie wina pyłów, który przywiewane są znad wylesionych terenów wokół Pekinu, smog oczywiście też swoje robi)...
  • Odpowiedz