Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mircy, miałem dziś stłuczkę. Gość wymusił pierwszeństwo i wjechał mi w bok auta.
Spisaliśmy oświadczenie, ale mówi że wolałby zapłacić mi gotówkę niż załatwić sprawę przez ubezpieczalnię.
Myślicie, że warto się w coś takiego bawić? Uszkodzone nadkole, zderzak i drzwi. Ile to może kosztować? Avensis z 2003 r.
Jak to najlepiej załatwić?
#motoryzacja #samochody #kolizja #stluczka #ubezpieczenia
pan_zbigniew - Mircy, miałem dziś stłuczkę. Gość wymusił pierwszeństwo i wjechał mi w...

źródło: comment_1613925148BXr2DHhKcLsAwCMNK3W1pC.jpg

Pobierz
  • 31
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dzięki za uwagi, jutro podjadę do warsztatu i zobaczę co mi powiedzą. Ale skłaniam się jednak do rady żeby zgłosić szkodę do ubezpieczyciela.
Spisaliśmy oświadczenie, ale mówi że wolałby zapłacić mi gotówkę niż załatwić sprawę przez ubezpieczalnię.


@pan_zbigniew: no ciekawe na ile będzie chętny na gotówkę, jak usłyszy ile coś takiego by kosztowało. Tu będzie okolice 2k i to jak nie wyjdzie, że coś jeszcze jest przekoszone poza blacharką widoczną na zdjęciu. IMO po prostu mu się to nie opłaci, nie chodzi o żadne złośliwości czy żeby jeszcze zarobić na stłuczce, tylko pewnie facet
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@pan_zbigniew: no to zadzwoń na infolinię jego ubezpieczalni, spytaj które ASO robią bezgotówkowo i są warsztatem z ich sieci, dostań na miejscu kawkę i nowa Avensis na czas naprawy, po naprawie pełen pakiet zdjęć z ASO podczas naprawy i ciesz się życiem. Po to jest oc, a nie żeby typ dal Ci 500pln bo on zna Mietka gdzie za tyle się zrobi. Serio, ASO to zero stresu. A i oddadzą elegancko
@pan_zbigniew: Nie zdziwiłbym się gdyby wyszła szkoda całkowita. Miałem ten samochód i koleżka przy podobnym uszkodzeniu wyłapał całkę. Do wymiany drzwi i do roboty tylne nadkole. Ogólnie ten samochód ma jedną zajebistą zaletę - tankujesz i jeździsz, a tam nic się nie dzieje. Oczywiście są lepsze i gorsze wersje, przypałowy olejowy 1.8, ale ogólnie - auto nie do zajechania. Co ciekawe ruda go jakoś mocno nie gryzie. Zabezpiecz to porządnie to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bysiiu: @44Bw4jKocK: mniej $$ chyba. Nowe części + robota kosztują, przy całkowitej wycenią nisko wartość auta a ty się właścicielu później bujaj.

Tak myślę, chociaż sam na starym fokusie wyszedłem na tym całkiem spoko, kupiłem za 6k a jakiś czas pozniej dostałem 4 z ubezpieczalni + auto sprzedałem za 3.5. Auto nie było jakoś specjalnie mocno rozbite tylko stare i lekko pordzewiałe.