Wpis z mikrobloga

Hej Miraski.
Powiedzcie, czy brak kominów w wybudowanym domu jest zmianą istotną czy też nie?
Mianowicie: w projekcie były zaprojektowane kominy m.in. 1 do kominka a drugi jako wentylacja grawitacyjna. Obecny właściciel domu zrezygnował z budowy kominka, a wentylację grawitacyjną zastąpił rekuperacją. Nie zgadza się to z Projektem Budowlanym.
Pytanie brzmi: CZY MOŻE BYĆ PROBLEM Z ODDANIEM BUDYNKU DO UŻYTKOWANIA?
#budownictwo #budowadomu #budujzwykopem
  • 11
@ksiak: sytuacja wygląda w ten sposób, że jesteśmy zainteresowani kupnem domu z rynku pierwotnego, jednak od osoby prywatnej. Kupujemy SSZ, jednak jest opcja przedłużenia kontraktu do stanu deweloperskiego. Koniec stanu deweloperskiego to etap otrzymania pozwolenia na użytkowanie.
Jeśli zdecydujemy się tylko na kupno SSZ, kierownik budowy wypisze się z dziennika, pozwolenie na budowę przejdzie na mnie i to ja [boję się] będę świeciła oczami przed urzędnikiem, że tego komina nie ma.
@piornik_z_sarenka: to najprościej będzie zadzwonić do nadzoru budowlanego i tam zapytać jak to wygląda.
Dla mnie coś takiego jak najbardziej jest na plus. Ale wiadomo że urzędnicy mają swoje dziwne urojenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@piornik_z_sarenka: kierownik budowy nie może wypisać się z dziennika budowy do czasu znalezienia nowego kierownika i przekazania mu budowy. Chyba, że masz uprawnienia do prowadzenia budowy i funkcji kierownika.

Tak czy inaczej pewnie nie Ty będziesz świecić oczami tylko przyszły kierownik budowy, który podejmie się jej prowadzenia. Pytanie czy przy takich rozbieżnościach w projekcie ktoś się tego podejmie.